Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Olyat csinálhatok egyéni...

Olyat csinálhatok egyéni vállalkozóként, hogy csupán a termékek bemutatásra használom az ingyenes webshopot, bejelentés nélkül, a dolgokat pedig e-mailben rendelik meg tőlem, és az általam megadott bankszámlára fizetnek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt hívják adócsalásnak.
2013. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha az általad megadott bankszámla, az vállalkozói bankszámla és nem holmi lakossági folyószámla, akkor szerintem igen.

Ugyanis a vállalkozói bankszámla minden egyes tételét köteles vagy könyvelni, a rajta levő bevételeket ezek alapján bevallod, tehát ilyen tekintetben semmi gond.

2013. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

És az miért jó neked?


Magánszemélyként ezt hívják pl. Vaterának 600.000Ft/évig még csak SZJA-ban sem kell jövedelemként szerepeltetni, feltéve, hogy nem rendszeres, vagy üzleti jellegű tevékenységet folytatsz. :-))


Cégszerűen meg semmi értelme ennek amit mondasz,mert gyorsan felszámolás alá kerülsz, számlaadás kötelezettség elmulasztása miatt kiszabott bírságok útján. Gondolom, ha tőkeerős lennél, akkor meg nem ingyenes webshopban gondolkodnál..

2013. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Dehogyis, én számlaadással együtt gondoltam, egyéni vállalkozóit szeretnék, csak a webshop működtetésével nem akartam foglalkozni, mert arra gondoltam, hogy az emberek nem szívesen regisztrálnak ilyen ingyenes webshop-oldalakra. Végülis úgy gondoltam, mint amikor valaki az Apródon hirdet, vagy a Facebook-oldalára rakja ki a dolgait, ott megadja az elérhetőségét, aztán akit érdekel, az felkeresi. Eddig a pontig nem hinném, hogy bűncselekményt követ el. Akár rendszeresen is hirdetheti az eladnivalóját egy vállalkozó, az a probléma, ha nem ad számlát.

Én idáig így gondoltam helyesnek, de javítsatok ki, ha tévedek, még semmit nem csináltam, ne tervezgessek olyan úton, ami nem törvényes.

2013. jan. 23. 11:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Tőkém nincs, ez az egy dolog tuti!
2013. jan. 23. 11:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Üdv!

Természetesen lehet.Én is csinálom.

Kiváltottam a vállalkozóit.Az önkormányzatnál kértem engedélyt az internetes kereskedelem folytatásához(3000 Ft illetékbélyeg volt az ára :( )Enélkül nem lehet webshopod.

Sajna nekem egy elég gagyi oldalam van és sokszor nem tudnak rendelni ezért csak email írnak,hogy mi kellene.Elutalják a pénzt a lakossági folyószámlámra és küldöm a terméket a számlával együtt.A könyvelőmnek nem probléma,hogy a számlám lakossági és annak kisebb a költsége.

2013. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Az más. Úgy lehet.

Ingyenessel is próbálkozhatsz, de egy sajátot is össze lehet rakni már 20.000 Ft/évből, ami meg azért a vállalkozásnak is komolyabb megjelenést ad.


Anno én gy csináltam, hogy volt egy központi saját, a összes termékkel, az akciósak és piacfelmérős termékek mentek mellette a Vaterára. Így az értékesítés két csatornán ment a neten + ugye ami nem volt, arról meg a megadott elérhetőségeken érdeklődtek, mert látták, hogy sok minden van. Bár nem tudom milyen termékeket forgalmazol, vannak ingyenes árösszehasonlító oldalak is, oda ha beregisztrálsz és jó áraid vannak, elég sokan átkattannak.

2013. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, én is szeretnék komolynak tűnni, de mivel abszolút kezdő vagyok, és kockáztatnivaló pénzem sincs, így először kihasználom az internet-adta ingyenes lehetőségeket, ha bejön a dolog, jó, ha nem, akkor sem estem nagyot, mert nem voltam "magasban".
2013. jan. 23. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az SZJA törvény azt mondja, hogy az egyéni vállalkozók közül vállalkozói bankszámla nyitásra kötelezettek az áfás egyéni vállalkozók és azok, akiknek a bevételük átutalással folyik be.

Persze, ha valakinek csak esetenként van átutalásos bevétele, és túlnyomó részben készpénzes, az nem fog azért az évi egy-két bevétel miatt vállalkozói számlát nyitni.

A könyvelőd ezért azt mondom, hogy most elnéző veled, de ha a NAV másért nem fog tudni megbüntetni egy ellenőrzés során, akkor majd megbüntet ez miatt. Ha úgy akarja!

2013. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez gondolom a 6-os válaszolónak szólt. Engem egyelőre levegővételért büntethet, azért meg csak nem fog.
2013. jan. 23. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!