Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elég a trafik koncessziós...

Elég a trafik koncessziós pályázat megnyerése után létrehozni a bt-t, amin keresztül folytatnám majd a dohányárusító tevékenységet?

Figyelt kérdés

van egy kft-m, de mivel kft nem működtethet trafikot, létre kell hoznom egy bt-t. De mivel a bt csak a trafikműködtetés céljából csinálnám, megvárnám vele az eredményhirdetést, mivel nem garantált, hogy én nyerek.

Amiből gondolom hogy elég az eredményhirdetés után létrehozni a Bt-t:

"Pályázatot kizárólag természetes személy nyújthat be"

"A pályázat nyertesének a koncessziós szerződés aláírását követő 90 napon belül igazolnia kell, hogy

(i) az egyéni vállalkozói tevékenység folytatására jogosult"



2013. jan. 24. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom, Bt sem üzemeltethet trafikot.

EV-nek kell lenned. Egyéni vállalkozó.

[link]

2013. jan. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Ezt a koncessziós pályázati kiírásból másoltam ki, ebből gondoltam, hogy bt-n keresztül működik a dolog, de lehet én értem félre..


"Pályázatot kizárólag természetes személy nyújthat be, akkor is, ha gazdasági társaság útján kívánja ellátni a tevékenységet. A nyertes pályázónak a dohánytermék kiskereskedelmet ellátó gazdasági társaságban korlátlan felelősségű tagnak kell lennie."

2013. jan. 24. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Te magad is leírtad az utolsó sorban...mondjuk kíváncsi leszek hányan dőlnek bele Viktor újabb kirohanásába...

30ft egy doboz cigin, hogy havi 300 ezer forint nyereséged legyen 10 ezer doboz cigit el kell adni, és akkor ebből lejön a bérleti díj, áram, IPA, meg járulék, mi marad belőle? Szinte semmi.

Persze üdítőt lehet árulni, de piát nem, így rengeteg bolt elveszti a forgalmát.

Plusz ugye a jogot előre kell megfizetni, meg pályázatot kell íratni.

Nagy befektetés lesz 0 haszonnal.

2013. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elég az eredményhirdetés után cégszerűnek lenned, de ha ezt gyorsan csinálod és vállalod, hogy júniusig meg is nyitsz akkor az plusz pont(hátha addigra már lesz NAV-os pénztárgép is :-)).

Ahogy az is plusz ha hétvégén is,vagy napi 12 órát vagy nyitva, vagy felveszel egy alkalmazottat, előre láthatólag 5 évre. De számolj utána rendesen,itt a gy.k.-n is elég sokat volt téma, és mindig felmerül valami extra költség, amivel sok esetben egyikünk-másikunk nem számolt. (pl. tranzakciós díjak, költségek..) hogy mi mennyi.

Pláne ha a szomszéd boltos is megnyeri melletted, mert nincs területi kizárólagosság, csak létszámhoz kötött egy településre jutó maximalizált boltszám.Vagy ha felétek is divat, a zárjegy nélküli cigi, kéz alól..

Ha meg többet csinálsz, ahhoz meg több alkalmazott és nem utolsó sorban az összes fajtából minimum 1 csík készlet kell, ami megint zsebbe nyúlós, pláne ha abból, csak a népszerűbbek pörögnek.


Szóval eléggé latolgatós, számolgatós,jó üzleti terv írós dolog ez. De mivel írtad, hogy van kft-d, kiegészítőnek megérheti, de önmagában igen karcsú.

2013. jan. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazából kiegészítőnek szánom, a kft mellé. Helyileg a trafik, a boltunk és a kocsmánk mellett lenne, így azt várnám tőle, hogy minimális haszon mellett a kocsma és a bolt forgalmát is fellendítse vmelyest.
2013. jan. 29. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!