Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Előrecsomagolt édességek...

Előrecsomagolt édességek (csokoládé, cukorka, nápolyi, előrecsomagolt jégkrém) árusítása bejelentés-köteles vagy működési engedély köteles tevékenység?

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

bejelentés köteles. Ha üzletet nyitsz:


-Még nyitás előtt megcsinálod úgy, hogy az ÁNTSZ-nek (HACCP) megfeleljen. Az én boltomba van egy kézmosó a pultnál, van egy a mosdónál, van egy kétfázisú mosogató, egy kosármosó, és egy falikút (felmosó víz). Kell csináltatni egy kockázat elemzést (egészségügy, meg ilyesmi, semmi értelme, de muszáj), és a domestoshoz adatlap (ennek sincs értelme, de muszáj). Kézmosóhoz UltraSol, és papírtörlő. Kell egy érintésvédelmi jegyzőkönyv. Kell egy rágcsáló írtós szerződés, vagy legalább igazolás, hogy megtörtént a csapdák kihelyezése, ezután évente két számla kell arról, hogy raktál bele mréget. Kell vetetni vízmintát, ami 16 ezer körül mozog, de érdemes szánni rá még pár ezret, hogy meg is feleljen a minta ;). Ki kell helyezni a dohányzásra vonatkozó tilalmakat jelző feliratokat. Kell egy vásárlók könyve is... Meg egy öltöző szekrény. Asszem nagyjából ennyi.


Hál'istennek a Fidesz sokat könnyített a boltnyitáson. Bejelented a helyi önkormányzatnál, hogy megnyitsz, nekik 8 napon belül el kell bírálniuk, hogy van-e olyan helyi rendelet, ami miatt nem nyithatsz meg. Az nem kifogás, hogy a jegyzőnek már van ilyen boltja. :D Régen ilyen is volt sajna... Most csak olyan indokkal akadályozhatnak meg, hogy például az iskola közelében nem árulhatsz alkoholt. Ha megnyitottál, a hatóságoknak 30 napjuk van rá, hogy leellenőrizzenek. Ha hiányosságot találnak, akkor kapsz egy határidőt, ameddig pótolnod kell. Ha nincs nagyon kirívó hiba, nem fognak bezáratni. Én épp most kezdek a végére érni. Nem kevés pénz (mihez képest), de megéri végig csinálni, és a hatóságok sem cigánykodnak már úgy, mint régen.

2013. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Huu, és ez már a könnyített változat?? :-)

Megnyitottam már a boltot, egyelőre csak bejelentés-köteles áruim vannak (ajándékbolt), de nyárra szeretnék jégkrémet, és esetleg csokoládéval, rágógumival bővíteném a kínálatot.


A kézmosók, stb. inkább olyan boltban kötelezőek, ahol frissáruval is foglalkoznak, nem?? Néhány csokoládé miatt kézmosó?? A saját használatú mosdó + kézmosó + szociális helyiség mindenfajta bolthoz amúgy is kell.

2013. jan. 29. 07:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, én zöldség-gyümölcs, és gyári csomagolású élelmiszerrel foglalkozom. Nekem ezek kellettek. HACCP-t biztos, hogy neked is kell csinálni. Tehát a falikút biztos, hogy kell a felmosás miatt. A kétfázisú mosogató, illetve a kosármosó talán elhagyható, ha nincs kosár az üzletedben, illetve nem vágsz semmit. A két fázisú mosogató nálam azért kell, mert dinnyét szelek, meg ilyesmi. Az érintésvédelmi jegyzőkönyvet biztos, hogy meg kell csinálnod, illetve a kockázat elemzést is. Szerintem vízmintát is fognak vetetni. Jah, és a takarító eszközöket minimum a WC-ben kell tárolni, ha elférnek. A takarításhoz szükséges vegyszereket pedig zárható szekrényben kell tartani. Szóval nem jár sokkal kevesebb kötelezettséggel, de ezeket csak egyszer kell lezongorázni, utána békén hagynak.
2013. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah, meg a rágcsáló írtásos dolgot is muszáj megcsinálnod szerintem. De majd ha kijön az ÁNTSZ, úgy is el fog mondani mindent. Remélem hozzád is olyan normális illető megy, mint aki nálam volt. Mikor bejött a HACCP, anyukámék csinálták a boltjukat, de az valami hónapokig tartott, mire minden rohadt engedélyt beszereztek, és addig meg sem nyithattak. A baj az volt, hogy akkor még el is hitték a hatóságok, hogy erre mindre szükség van. Szerencsére a normálisabbja tudja, hogy ez az egész egy nagy ökörség, ezért nem veszik túl szigorúan. Drukkolok, hogy ne fuss bele valami klimaxos, fontoskodó, magát túlságosan is komolyan vevő pics@ba. :)
2013. jan. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alapos választ :-)

Ántsz már volt, szerencsére nagyon kedves és segítőkész fiatal hölgy jött.. :-)

2013. jan. 30. 07:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Még nem kérdeztem meg az ántsz-t, de eszembe jutott, hogy a postákon is lehet előrecsomagolt édességet kapni, ahol valószínűleg nincs se kétfázisú mosogató, se domestos-adatlap, tehát jóval egyszerűbb lehet a téma...
2013. febr. 6. 21:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Lidl-be sincs a pénztár közelében kézmosási lehetőség, nekem még is kell. ;) Kérdezd csak ki az ÁNTSZ-t, az a biztos.
2013. febr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!