Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ehhez kell valami végzettség...

Ehhez kell valami végzettség nekem?

Figyelt kérdés

hali


egyetemi ösztöndíjam szeretném kiegészíteni saját készítésű termékek árusításával.

számvitelt tanulok szóval képben vagyok kb a gazdasági dolgokkal, de mégse teljesen :)


szóval olyasmire gondolok, hogy unalmas perceimet barkácsolásra fordítanám, és az elkészült termékeket eladnám mondjuk webshopon, piacon, online aukción vagy épp vásárban. tehát nem boltos dologra gondolok.


ilyesmik pl: beltéri csobogó, virágkaspó (cseréphez és virágládához is), lámpabúra akár komplett lámpa, óra, beton virágtartó, mozaik alapanyag (kis kockákat csináltam már ismerősnek, szépen sikerültek).


illetve értek némileg a kertészethez is, ugyanis ez is egyik hobbim a barkácsolás és az akvarisztika mellett. és arra gondoltam, hogy ezt is valami féle módon hasznosíthatnám ösztöndíj kiegészítésre...de ötletem erre nem sok van. tudnátok olyasmit javasolni, amit egy 21 éves lányzó is meg tud csinálni? szóval nem fák kivágására meg ilyen dolgokra gondolok :)

pl virágágyás gondozásához, rózsák metszéséhez értek...


tehát ilyesmi, nehezen behatárolható termékekre, szolgáltatásokra gondoltam...


kell nekem ahhoz külön végzettség vagy ilyesmi, hogy ezt elkövethessem? kell ehhez egyéni vállalkozói igazolványt (vagy mi a pontos neve) kiváltanom? és ha kiváltom, akkor szakirányú végzettség kell nekem ezekhez vagy, hogy anélkül is csinálhatom?

sajnos az egyéni vállalkozásokról nem sokat tanultam, inkább a bt és a kft az, amit oktattak eddig.

egyáltalán az online árusításhoz számlaképesnek kell lennem? gondolom a piacozáshoz és a vásárhoz igen, szóval mindenképp érdemes lehet egyéni vállalkozásban gondolkodnom, igaz?


bármilyen tanácsot szívesen fogadok, mert elég silány az oktatás ezen a téren...a bt és a kft is kb csak az alapítás szintjéig volt...


előre köszönöm a segítséget :)


2013. jan. 31. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Online vállalkozáshoz mindenképp számlaképesnek kell lenned!!!!

Az idén 80%-ot erre irányítanak a NAV-osok.

2013. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszike ^^
2013. febr. 1. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!