Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást lehet...

Milyen vállalkozást lehet indítani 2, 000, 000 Ft-ból?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy hozzájutok egy hasonló összeghez és szeretném egy vállalkozásba fektetni. Régi vágyam volt egy stuccfarm, de sajnos az nem fog összejönni. Nektek milyen ötletetek, javaslatotok van? Bármilyen tanácsot szivesen fogadok.
2013. febr. 10. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mihez értesz?
2013. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

online pólóbolt (mondjuk ámerikából rendelsz x pólót, amit egy kis raktárban (vagy egy üres szobádban) tárolhatsz; webshopot létrehozni meg manapság létrehozni nem óriás pénz (tudtommal)


persze mivel ez egy eléggé 'könnyű' lehetőség, így a konkurencia is nagy, de ha tényleg egyedi, fasza pólók (nem mint a magyar online shopok, amik belföldi nagykertől vesznek kb mindent, így eléggé egysíkú a kínálat a különböző shopokban, és egyik se olyan, amire a 20-30as pasi/csaj azt mondja, hogy istenem, ez kell)

pl threadless-t lesd meg, nekem az nagyon bejövős, csak eléggé macera amerikából szerezni pólót, paypall meg társai, amit sztem sok ember nem vállal be (és erre építhetnél)

2013. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Németországban egy tojásfarmon dolgoztam. Elképesztő, hogy milyen kevés ráfordításból mekkorát kaszált a tulaj.

Itthon sokkal kedvezőbbek az éghajlati viszonyok, szerintem ebben lenne fantázia.

2013. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen próbálnék mást is bevonni az üzletbe, mert 2 milla ma már nem sok. Úgy számolj, hogy bármilyen vállalkozásnak vannak olyan alapköltségei, mint

- helyiség bérlet

- rezsi, telefon, net

- könyvelő, ügyvéd, munkaügyes

- irodaköltség (gép, nyomtató, írószer, stb)

- kezdeti készletek megvásárlása (vagy eladod, vagy csinálsz belőle valamit, mindegy, de valami terméked kell hogy legyen)

- esetleg alkalmazott költségei (fizu+adók)

Azzal számolhatsz, hogy egy új vállalkozás -még ha jól is csinálod- az első fél évben nem fog hasznot hozni, a ráfordítást biztosan nem hozza vissza. Ha erre van annyi tartalékod, hogy fél év után is még van pénz, amihez bajban tudsz nyúlni, akkor jó.

Ha havi 120szal számolunk az állandó költségekre, akkor fél évre ez 720ezer. Plusz ugye az egyszeri költségek és a kezdeti készlet, simán milla fölött van.


Még így is van elég pénzed a két millából, ez jó. De a fenti, igen vázlatos számolásom egy olyan vállalkozásra vonatkozott, aminek 1 kis méretű helyiség elég a működéshez, nincs alkalmazott. Nyilván ettől csak felfele van.


Szóval hajrá, de csak ésszel! Könnyen megy a pénz egy kezdő vállalkozásban!

2013. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!