Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdvözlök Mindenkit! Segítségre...

Nikol2008 kérdése:

Üdvözlök Mindenkit! Segítségre lenne szükségem, szépségszalont szeretnék nyitni, de a hatósági engedélyekkel gondban vagyok. Van valakinek információja?

Figyelt kérdés
Azt tudom, h Ántsz engedély kell, céges dolgok rendben. Tűzvédelem, munkavédelem szükséges? Elég csak egy porral oltó? Tényleg kell fizetni rádió vagy tv használatáért jogdíjat? Mindenfélét olvasni lehet.

2013. febr. 13. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy olvasom a kérdésedből, elég kusza a fejedben pár dolog, igen, elég sok dolog kell ahhoz hogy egy ilyen szalont meg tudj nyitni, én elsődlegesen egy jó könyvelőt ajánlanék, aki ezekkel a dolgokkal maximálisan tisztában van, és ezen a kezdeti nehézségeken át tud segíteni. Nagyon sokféle szabálynak és előírásnak kell megfelelni, ez nagyon sokrétű ismereteket igényel. Nagyon könnyű induláskor olyan hibákat elkövetni amik később súlyos bírságokhoz vezethetnek. Javaslom keress egy szakembert.

2013. febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, elég kusza:) Pont azért szeretnék mindennel tisztában lenni, h ne bírság legyen a vége. Elég nehéz ebben az országban mindenkinek megfelelni, de azért ez nem tart vissza! 5év kiesett a vállalkozásomból, és azóta rengeteg dolog megváltozott. A jogszabályok olvasgatása nem nekem való:)
2013. febr. 16. 07:52
 3/4 anonim válasza:
Hello! Szintén zenész vagyok. A legjobban teszed ha te is a helyi hivataloknál érdeklődsz. ÁNTSZ, Tűzoltóság, Önkormányzat NAV... A könyvelő csak adózásban tud segíteni általában. Üzletnyitással kapcsolatban lehet tud valamit de az is lehet, hogy elavultak az információi ha nincs olyan ügyfele aki szalonnal foglalkozik. Az a biztos, ha saját magad mész utána a dolgoknak mert ha jön egy ellenőrzés és valami nincs rendben, akkor mit mondasz majd? Hogy de hát kérem szépen a könyvelő azt mondta... Vagy hogy a fórumon ezt írták... ? Azoktól érdeklődj akik az engedélyt kiállítják, helyenként eltérhet az előírás is. Valahol szigorúbbak valahol engedékenyebbek.
2013. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Végül nyitottál szépségszalont?
2014. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!