Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szabadúszó webfejlesztőként,...

Szabadúszó webfejlesztőként, hogyan lehetnék dörzsöltebb az új ügyfelekkel?

Figyelt kérdés

Kisebb cégeknek ill. magánszemélyeknek csinálok weboldalakat, amolyan ismerősök ismerőse szinten, meg akiket a hirdetéseimmel találok. Amolyan pénzkiegészítésként. A gondom az h az emberek teljesen el vannak tájolva az ügyben, valaki fél milliót is kifizetne egy kicsi munkáért, valaki meg a pár tízezret is sokkalja.

Ezért amikor megkérdik, h mennyiért vállalnám, baromi nehéz belőni egyáltalában egy árszintet, másrészt nehéz velük megértetni, h most akkor havi szinten fizetnek, v minden fejlesztésre külön-külön...

A másik h nemtom hova menjek ha esetleg találkozóm van ügyféllel mert gyakori a kávézó vagy egy meki de ez sztem ultragáz. Nincs saját irodám, de hallottam h vannak akik a Hiltonba hívják az ügyfeleiket stb, ez vmilyen szinten előny?

Tudom h ezt az alkudozásra születni kell, meg senki nem fog itt oktatni engem, de nincs vmi könyv vagy blog amiben találhatok a témában érdekes írásokat? Akik már egy ideje dolgoznak és sok új ügyféllel kerülnek szembe, hogyan tökéletesítették ki a velük való kommunikációt?


2013. febr. 18. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan irodaházak, ahol tudsz tárgyalót bérelni, szerintem az a legcélszerűbb. Nyilván ez befektetés, de nem annyira drága, szerintem megéri.

Az árral meg az a helyzet, hogy lődd be, hogy neked mennyiért éri meg, és annyiért dolgozz. Ha túl sok munkád van, akkor emelj egy kicsit az áron. Tehát azon az áron dolgozz, amin van elég munkád, nem nagyon kell visszamondanod, és az időd is kitölti. Ha meg valaki bruttó 20 ezerért akar egy komplett összetett weboldalt, hát az nem a te embered :)

2013. febr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egy jo kavezo szerintem nem gaz.

sot gondolom a hiltonban is csak az ettermi reszbe ulnetek be. az annyira nem lehet veszes.


amugy milyen munkaid vannak es mennyiert csinalsz weboldalakat?

ha mar igy a partizezret is megemlitetted, lehet erdekelne.

felmillat azert durvan en is sokkalok...

de nyilvan van aki kipengetne annyit.


sztem jobb a realitasok talajan lenni.

szamold ki hogy neked mennyi munkaido lekodolni egy weboldalt megcsinalni a designt es az alapjan szamolj

aztan eleinte mehet olcsobban

linkkel a weboldalak aljan hogy te csinaltad

es ha tenyleg jo munkat vegzel es mar ajalngatnak es ki se latszol a megredendelesekbol akkor lehet az ar alapjan szelektalni...


a karbantartasra sztem a havidij a legegyszerubb.

2013. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!