Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miből élnem meg a kisvállalkoz...

Miből élnem meg a kisvállalkozások a kisvárosokban, ahol alig van pénze az embereknek?

Figyelt kérdés

Akárhogyan is számolom, nem értem.

Egy kisvárosban élek ahol van pár „felületes” ismerősöm aki vállalkozó.

Egyik cipész, és megél belőle.

A másiknak kis állat boltja van, és elmondása szerint nettó 200ezer körül keres vele.

(Ennyi kis állat eledelt, madarat, halat vennének?)

A harmadik kerékpár boltot nyitott, munkája Májustól – Októberig van, van egy alkalmazottja akinek havi netto100ezret fizet télen – nyáron. Télen meg nézegetik egymást és nyáron termelik ki az egész évre való pénzt. Ezt sem értem, akárhogyan is számolom.

Sajna nincsen közeli vállalkozó ismerősöm, akitől meg tudnám kérdezni, hogy mitől éri meg, mert a neten csak a költségeket találtam. És nem tudom, hogy ebben a pici városunkban, honnét van ennyi bevétel, amikor alig látok-e boltokban ügyfeleket.

Valaki felvilágosítana?


2009. szept. 8. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez jó. Pont ezt beszéltük ma a férjemmel. :S Kíváncsi vagyok a válaszokra.
2009. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is egy vidéki városban élek.Tapasztalatom szerint a kisvállakozók a legritkább esetben adnak számlát,így a bevételük nagyrésze után nem fizetnek adót.A munkavállalóikat vagy be sem jelentik,vagy csak minimálbérre,így is marad plusz pénzük.A könyvelésben minden költséget igyekeznek elszámolni,és csak annyi bevételt könyvelnek el,hogy az egyenleg nullszaldós vagy alig valamivel afölött legyen.Így elég jövedelmező a válllakozásuk.De ismerek olyant is,aki több munkavállalót foglalkoztat.Felvesz egy új munkaerőt próbaidőre,addig nem jelenti be,amikor bejelenti,felveszi az állami támogatást utána.Pár hónap mulva elküldi,és párhét mulva vesz fel a helyére új embert.és kezdi az egészet előről.Egész jó jövedelmet húz így az államtól.
2009. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de még akkor is, hogyan tud havi kétszázezres bevételt kitermelni.
2009. szept. 8. 16:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Sehogy ez csak a KIRAKAT az Apehnak, Kb annyi köze van a valósághoz mint annak hoyg a minimálbérből meg lehet élni!


Az összes ilyen mind pénzmosoda, valójában egész máshonnan jön a pénz..


Van egy "ismerős" akinek kocsmája van mellette meg polgármesteri képviselő és ingatlanban utazik..


Önkormányzati telkeket házakat vesznek meg bagóért, felujítják eladják..

2009. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja a másik meg valóban az hogy egy jó könyvelő csodákat képes tenni!
2009. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!