Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata arról, hogy egy sörözőnek/kocsmának mekkora a napi bevétele? Bármilyen tapasztalatot szivesen fogadok! Igazából nem is bevétel a fontos, hanem a fogyasztás. Hány egység fogy miből naponta?

Figyelt kérdés
Alapvetően nagyobb városok forgalmas helyeire volnék kiváncsi, akár romkocsma, akár egy drágább söröző.

2013. febr. 21. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Vendéglátós vagyok, azért is olvastam tovább a kérdésedet az első megdöbbenés után. Miért érdekel embereket ilyen kérdés?

Ennyi a szabadidőtök, hogy ilyenen agyaljatok? Vagy talán akarsz nyitni hasonló helyet?.... Bár ha jártas lennél a vendéglátásban, akkor nem kérdeznél ilyet, mert... egyrészt nagyjából tudnád az átlag hozzávetőleges bevételt, de azt meg tudnád, hogy nem lehet megmondani: miből hány "egység" fogy naponta.

Az tud neked válaszolni, aki pultos egy ilyen helyen és leírja a napi standjának az "eredményeit" (bár ők 14-16 órákat dolgoznak és nem hinném, hogy ilyen kérdésekre fognak válaszolni)... De hátha...


Szüleim sörözőjében 15 éve, elment napi 15-18 láda sör...

Pest melletti kisvárosban...

Sok belvárosi helyen dolgoztam, ott egyikben sem ment el még a fele sem! Szóval nem mindig a pesti, vagy a nagyvárosi helyeken vagy nagyobb forgalom. A kiszolgáláson majdhogynem több múlik, mint az áron. Aput annyira kedvelték a vendégek, hogy az meg is látszott sok-sok éven keresztül a forgalmon. 25 évig csinálta, majd elváltak anyámmal. Az unokatesómék vették át a sörözőt (ők is vendéglátósok) nem rossz emberek, de náluk a felére csökkent a forgalom, majd még kevesebb lett. 7 éve vették át, de már alkalmazottat sem tartanak. Pedig lementek az árakkal is.... és bármennyire a pénz számít, vagy hogy olcsóbban tudod-e máshol megvenni... látod nem csak arra mennek a vendégek.


Üdv,

2013. febr. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod, bár kicsit idegesítő a lekezelésed. Egyetemi feladathoz kellett csak hozzávetőleges szám, minimum 20 iparágban/területen kell napi forgalmat, bevételt számolni hozzávetőlegesen (termelés vagy szolgáltatás). Ez csak egy beadandó dolgozat része.

Lehet, hogy szakértő vagy egy témában, de ne nézz le (ezt éreztem) valakit, azért mert ő nem az.

2013. febr. 24. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!