Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha nem használok egy céget...

Ha nem használok egy céget mire számítsak? Megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ajánlatot, hogy fizetnének érte ha megvennék egy céget, csak hogy félek, hogy utána valami problémám lesz belőle. külföldi lakcímmel rendelkezem, ezért azt mondta hogy így semmi sem fog majd érinteni, majd előbb utóbb megszünteti az apeh a céget és kész, de félek valami büntetés vagy bármi mást nem szabhatnak ki mert nem szüntetem én meg. Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 24. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Jesszus, nehogy megvedd!

Követségeken keresztül megtalálnak, még akkor is, ha külföldi vagy.

Igen, ha mondjuk egy bt-t készülsz megvenni, aminek nincs beltagja, akkor teljes magánvagyonoddal felesz a tartozásokért!

Ha a céget 6 hónapon belül a jogi megszűnésétől nem töröltették a Cégjegyzéskből eleve büntetés jár érte.

Minden cégnek van könyvelése, ha bele sem néztél nem ismered a TARTOZÁSAIT, mit veszel, kérdezem én?

Kell neked, hogy 10 mft-os hiányért felelj mint cégvezető, az adóhivatal bűncselekmény gyanúja esetén elve 10 mft-os büntetést is kiszabht!

2013. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
NE TEDD!! Ezzel CSAK rosszul járhatsz. Mint gondolsz, miért akarnak megszabadulni tőle, és miért nem számolják fel ők maguk?
2013. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így van, ilyenbe nem szabad belemenni, mert akár bűncselekmény elkövetésével is gyanúsíthatnak és eleve fogalmad sincs mibe keveredsz.


Olvastam, hogy Kecskeméten volt 1-2 egy ilyen büntetőper, ahol többszáz vádlott volt, mert a bedőlt cégeket papíron megvásároló strómanokat is bíróság elé állították.

2013. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hanyagold, extrém esetben börtönbe is kerülhetsz.
2013. febr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát jól sejtettem én akkor hogy nem kell ebbe belevágni, nem ér annyit 100ezer ft. köszönöm még egyszer.
2013. febr. 25. 13:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100 ezer? 10 milliókért szokott ez menni...
2013. febr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!