Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meglévő kft megvétele vagy új...

Meglévő kft megvétele vagy új alapítása?

Figyelt kérdés
Mezőgazdasági kft-t szeretnék és nem tudom eldönteni melyik lenne jobb hosszabb távon.
2013. márc. 2. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Újat alapítani célszerűbb, mert nem lehet 100%-osan tudni, hogy egy meglévővel mit veszel át.
2013. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Új alapítása.
2013. márc. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok.

Mivel már elég egyszerű és viszonylag olcsó új céget alapítani, én ezt javaslom. Adóellenőrként nagyon sokszor tapasztaltam, hogy az átvett cégek korábbi működéséről semmit nem tud (vagy legalábbis úgy tesz) az új tulaj. Az elévülési idő (leegyszerűsítve)5 év. Nem egyszer találtam fiktív számlát 2-3 évvel korábbi anyagban. Mindig azzal jött az új tulaj, hogy de arról Ő nem tehet, azt még az előző ügyvezető fogadta be, tehát ezért Őt nem büntethetik meg. Dehogynem. Persze büntetőjogi felelőssége nem lesz az új ügyvezetőnek, vagy tulajdonosnak, de akkor is a Kft.-nek kell fizetni az adókülönbözetet és a bírságot.

Szerintem működő céget csak olyan esetben éri meg átvenni, ha az egy komoly, nagy múltra visszatekintő, bejáratott ügyfélkörrel rendelkező cég. Ilyenkor nagyon alaposan át kell nézni (akár ügyvéddel, könyvelővel, könyvvizsgálóval) a folyamatban lévő szerződéseket, az iratokat, stb. Nagyon körültekintően kell eljárni.

2013. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy ügyvéd barátom ezt elmagyarázta nekem.

Ha valaki be akarja fejezni a tevékenységét, felszámolja a céget, ha frankó volt minden. Ha nem, akkor adja el. A kettő ktg, kb. azonos.

Újat egyszerűbb alapítani, ahogy előttem is írták, ott nincsenek homályos dolgok.

2013. márc. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!