Tyúktartás megéri?

Figyelt kérdés

Van egy párezer négyzetméteres telek melléképületekkel, (ólnak alkalmas).

Ha vennék ezer tyúkot azok megesznek kb. 45-50 kiló kaját egy év alatt(per db). Számoljunk az egyszerűség kedvéért kukoricával 7000-es mázsánkénti áron.

Ez egy tyúkra 3500 Ft. Tojik 150 tojást egy évben az 40 Forint/db-al számolva 6000 Ft. Tehát minden tyúkon van 2500 Ft haszon. Ez ezer tyúknál 2,5 millió Ft. Ebből kifizethető évi 5-600 ezer a járulékra és 2 millió a nyereség.

Lopás nem jellemző nálunk, egyébként is jól szemmel tartható helyen lennének. A kukoricából egy kis részt még magunknak is meg tudunk termelni. Morzsoló és daráló van azt nem kell venni. Elhullással, betegséggel nem számoltam, de már nem tojóképes tyúkok eladásából származó bevétellel sem.

Jól számolok vagy valami nem stimmel?



2013. márc. 4. 14:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Elvileg jól, gyakorlatilag van még a tyúkoknak ára, ha mondjuk 500 Ft-ért veszed darabját, akkor a hasznod 2000 Ft (mert ugye a legelején egy fél millát belefektettél).

Marad tehát másfél milliós nyereséged. Amiből még ugye adózol, szóval marad egymillió.


Illetve ami még eszembe jutott, az egyéb költségek (biztos millió eu szabályozás van már a tyúktartásra, meg be kell vizsgáltatni, hitelesíttetni, stb.), valamint a kockázat, hogy sikerül-e eladni a tojást és a végén a tyúkot.

2013. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 cukikutyus ***** válasza:
Simán megéri,nekünk kis területen vannak tyúkjaink,de még úgyis nyereséges,nem beszélve arról,hogy mindig friss tojást eszünk. Meló van velük,ólat takarítani,etetni...stb,de szerintem akkor is érdemes belevágni,ha van hozzá türelmed!
2013. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Na most akkor mit is akarsz pontosan?


Két út van. Az egyik, hogy maximum 300 tyúkod van, mert maximum ennyit tarthatsz az uniós előírásoktól eltérő módon. Ez nem annyira zsebbe nyúlós, nem kell megvenned több százezerért a tartásra alkalmas ketreceket, ilyesmi. Nagyjából jól számoltál, de ha tojó hibrideket tartasz, akkor a megfelelő körülmények között elérhetik a 85-90%-os teljesítményt is, ami azt jelenti, hogy napi 260-270 tojással számolhatsz. A nagy kérdés persze, hogy el tudod-e adni. Ha el tudod, akkor olyan 1.5 millió marad a zsebedben.


Ha ennél nagyobb állományban gondolkodsz, akkor viszont be kell ruháznod kismillió dologra, hogy szabályosan működhess. Azt viszont kétlem, hogy szabad kézből el tudnál adni napi 1000, vagy még több tojást. Nagybani áron viszont nem kapsz 28-30 forintnál többet..


Szóval vagy 300, vagy több ezer. A köztes megoldás nem nagyon működik.

2013. márc. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A 300 darab az biztos?

Nem találok róla semmilyen infót. Egy 50 darabos adatot találtam, de az is csak arra vonatkozik hogy afelett kötelező jelölni a tojást.

2013. márc. 7. 17:05
 5/23 anonim ***** válasza:

Az 50 darab azért van, mert évente 10'000 db tojást lehet értékesíteni jelölés nélkül. 2010 május 15.-ei kistermelői rendelet.


A 300 db-os korlát viszont az állat jólléti dolgok miatt van.

2013. márc. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Az megint más kérdés, hogy senki nem fogja számolgatni, hogy mennyi tojást adsz el, meg hogy 300, vagy 500 tyúkod van. Ennél többnél viszont kockázatos.
2013. márc. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az 50 db-ot nem tojásra hanem tojótyúkra értik itt:

[link]


"A gazdaságában legfeljebb 50 tojótyúkot tartó kistermelőnek az általa termelt és a végső fogyasztó részére gazdaságában vagy házhoz szállítással, illetve a régión belüli piacon értékesített tojásokon nem kell feltüntetnie a termelő megkülönböztető számát tartalmazó kódot, amennyiben az értékesítés helyén feltünteti nevét és címét. Amennyiben a kistermelő több mint 50 tojótyúkot tart, az értékesíteni kívánt tojásokat úgynevezett csomagolóközpontban kell csomagolnia vagy csomagoltatnia."

2013. márc. 8. 07:45
 8/23 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy 50 db. Attól kezdve én is csak 50 db-ként hivatkoztam rá. Mellette volt egy 10'000-es adat is. Bakker, értelmezd már, amit leírok neked, ha már egyszer fáradok vele, légy szíves.


Az 50 db tojóhibrid nagyságrendileg 10'000 tojást tojik egy év alatt (az igazi kemény fajták inkább 14 ezer, de ne ragadjunk le a részleteknél). A 2010 május 15.-én kiadott kistermelői rendeletben évi 10'000 tojásban határozták meg azt az üzemméretet, amely esetén semmilyen HACCP, jelölési, és egyébkötelezettség sincs. Nyilván az általad említett forrás ezzel van összhangban.


A 300 darab tyúkos korlát viszont már az uniós állatjólléti intézkedések miatt van. Tehát 50-300 közötti üzemméret esetén már jelölnöd kell a tojásokat, de még nem kell betartanod minden állatjólléti előírást. Az egyik élelmiszer-biztonsági, a másik állatjólléti korlát.


Remélem így már érthető.

2013. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszönöm a választ.
2013. márc. 10. 14:41
 10/23 anonim ***** válasza:

NE CSINÁLD nekünk több mint 400 van.

És minden nap legalább 5 döglik meg, megrendeltük egyik faját és abból naponta 5 döglik meg,de van amikor egy két hétig nincs semmi, máskor meg van ,hogy 20 is.


Megrendeltük teljesen hivatalosan a teleptől és ők sokkal később ,hogy az a fajta amit rendeltünk már nincs Tetra SL , és van himlájn de drágább na mindegy még is kellet, ahogy a falumban sok mindenkinek, egyszerűen ne csináld a tyúk tenyészetet, így jársz szemétláda osztrákok,zsidók nem adták a meg a tyúknak a jó körülményeket ,döglik folyamatosan.


15 éves vagyok, ma is kint voltam ,hogy védjem őket a csípkodástól, ettől döglenek. A faluban már sok mindenkinek nincs is. Ha én nem járnék ki, akkor még több döglene meg.


Remélem aki ezt kitalálta a tulajdonos teljesen németes zsidó neve van mindegyik is, a sok dögtyúkot rá dobbálnánk, utána lelocsolnánk gázolajjal, és felgyújtanánk.

És nem vagyunk kezdők több mint 10 éve csináljuk.

2013. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!