Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes itthon vállalkozni?...

Érdemes itthon vállalkozni? Mennyi most a havi fizetendő adó havonta (járulék stb. )?

Figyelt kérdés
Nincs gyerek, nem járok nappali iskolába, egyedülálló vagyok!
2013. márc. 13. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egy fillért se keresel,akkor is 70 ezret kifizetsz az államnak. Sok, kevés, mihez képest? Én is ezen agyalok,hogy érdemes-e otthon vállalkozni.
2013. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2013. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 LVM Kft. válasza:

Tisztelt Kérdező!


Természetesen érdemes itthon vállalkozni, de csak oly mértékben ha tudja, hogy mire van kereslet. Meg tudja engedni magának bizonyos hónapokig, ha nincs bevétel és csak kiadás keletkezik. Körbe kell járnia a "piac" utáni érdeklődést, hogy mibe érdemes Önnek befektetnie. Nagyon sokat számít a környezetén, hogy merre lakik. Mert ha Önt esetleg olyan termék eladása érdekli amiből túlkínálat van lakhelyénél akkor abba nem igen érdemes belevágni. Kivéve ha szereti a rizikót.

Sajnos az adókat amiket ki kell fizetni mind bele kell kalkulálni.

2013. márc. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes, persze. 6 millió forint árbevételig választhatod a KATA-t, 50 ezret kell befizetni, ebben minden benne van.
2013. márc. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sok az 50ezer és a 70ezer is havonta.. Akkor inkább maradok a havi fix 4000Ft-nál, amit be kell fizetni havonta és utána csak a nyereség után, ha elértem egy x összeget, addig meg adómentes maradok...
2013. márc. 13. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!