Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen jogcímen maradhatnék...

Milyen jogcímen maradhatnék itthon, míg újra sikerül teherbe esnem két vetélés után?

Figyelt kérdés
Szépségipari szolgáltató vagyok, és a terhességem 12. hetében leadtam a vendégkörömet, a külön emiatt (nem általam) alkalmazott kolléganőnek. 17 hetesen sajnos elment a baba, de a főnököm azért a pár hónapért, amire újra megfoganok, nem tenné ki az utódomat (érthető), meg a vendégek sem csikicsukiznának. Viszont, ha visszajövök a táppénzről, de nem termelek, a 90e ft-os járulék elviselhetetlen teher, amit a főnököm (szintén jogosan) nem tud vállalni. Ha megszakad a munkaviszonyom, nem lesz GYED-em, ami nagy érvágás lenne a családnak. Lecsökkenteni a fizetésem szintén nem megoldás, mert a családunk kiadásait már igazítottuk a magas bevételemhez. Szóval a kérdésem: milyen jogcímen maradhatnék otthon, hogy a járulékaimat közben ne kelljen fizetni (a táppénzhez nem ragaszkodom, pár hónapig tudjuk nélkülözni), de mégse szakadjon meg a jogfolytonosság? Mivel mindkét baba elsőre összejött, és nem azonos okból mentek el, ezért joggal bíztat az orvos, hogy jövő ilyenkor már babánk lesz. És a két vetélés miatt legközelebb az első pozitív tesztre kiír az orvos, tehát tényleg csak pár hónapról van szó. Az előző kiírás miatt feb. végéig még itthon vagyok.
2012. jan. 16. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem nem lehet kijátszani, csak ha visszamész melózni.
2012. jan. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A járulékaidat 2 esetben nem kell fizetni.


1. Ha táppénzen vagy.


2. Ha a vállalkozásodat szünetelteted.

Vigyázz, nem megszűntetésről írtam! Csak szüneteltetésről.

Ez az jelenti, hogy a vállalkozásodat pihenőpályára teszed, bármikor visszaállíthatod és járulékot nem kell fizetned. A könyvelőd el tudja intézni, vagy akár te magad is, be kell jelentened az ügyfélkapun.

2012. jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos alkalmazott vagyok. Így gondolom nem tudom szüneteltetni.
2012. jan. 16. 08:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont bármikor kiválthatom a vállalkozóit, de gondolom nem lehet azonnal pihenőpályára állni, amint kiváltottam. (?)
2012. jan. 16. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha alkalmazott vagy az más.


Na ebben az esetben arra az időre míg tart a babaprojekt fizetés nélküli szabadságra mész.

2012. jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!