Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha vállakozó szeretnék lenni,...

Ha vállakozó szeretnék lenni, mi kell hozzá, és mennyibe kerül a vállakozói kiváltása, valamint mennyi a minimális havi költség amit fizetni kell magam után?

Figyelt kérdés
Vállalkozónak jobb lenni vagy alkalmazottnak,mi az előnye és hátránya mind kettőnek?
2013. márc. 23. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapus regisztráció kell hozzá, akkor otthonról tudod intézni.

Ha nem kérsz igazolványt hozzá, akkor ingyenes. Igazolvány igényléssel 10 ezer.

A havi költség attól függ, hogy milyen adózást választasz. Most a legjobb a kisvállalkozóknak a KATA, ami főállásúnak 50 ezer, mellékállásban, ha van mellette 36 órát meghaladó főállásod, akkor 25 ezer. Ez évi 6 millió forintig okés. Ja, és bizonyos tevékenységek nem végezhetők ilyen vállalkozási formában. Hogy mi, az megtalálható az apeh holnapján.

Ha másfajta adózást választasz, akkor kb 75 ezer, amit kötelező fizetni minden hónapban.

Én nem lennék alkalmazott, több okból sem.

Az, hogy kinek mi a jobb, azt mindenki döntse el maga. Nyilván attól függ, mit akarsz vállalkozni.

Ha tutira ki tudod gazdálkodni a minimum 50 ezret, meg még marad mellette pénz, akkor a vállalkozó jobb.

2013. márc. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha KATA-val adózik, akkor magának is fizet ugyebár. Akkor abból már nem kell adózni?
2013. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha Katával adózik, akkor befizeti az ötven ezret, és ennyi. Ezzel le van tudva a dolog, a többi az övé. Illetve, bocsi. Van még valami helyi adó, azt nem tudom, hogy mennyi, az évi egyszer kell.
2013. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rendben csak ezzel nem voltam tisztában. Gondolom a helyi adó mindenhol eltérő.
2013. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

22:52. köszönöm a hasznos válaszod.

Akkor ezek szerint Te vállalkozó vagy. én igazából azért gondolkodom ezen, mert néhány héten belül megszületik a 2. gyermekünk, és már egy gyerekkel is nehéz a logisztikázás otthon-ovi-munkahely, és ugyanez hazafelé, most egész jó mert már szabin vagyok és van időm néhány dologra és örülök ha nem kell végig rohannom az egész napom, nem néznek ferde szemmel ha beteg a gyerek, és nem mellékesen a célzás hogy két gyerekkel hogy fogom megoldani a munkát..stb.

DE....alkalmazotti szellemben nevelkedtem, de vállalkozó kedvű vagyok és nehezen alkalmazkodom az új helyzetekhez.

Azaz volt nem egyszer konfliktusom mert nem tetszett másnak ha megmondtam a véleményem.

Olyan dologra gondoltam amihez nem kell üzleti helység, de adok-veszek és a haszon kifizetődő, ez most a babás dolog, mert látom hogy fillérekért miket lehet venni aztán tovább adni....

2013. márc. 24. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:
hivatalosan nem csinálhatod.. használtam lehet boltolni ezt-azt, de 600 ezer fölött adózni kell utána!
2013. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!