Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fokhagymatermesztéssel szeretn...

One18 kérdése:

Fokhagymatermesztéssel szeretnék foglalkozni és hól találok ehhez infókat?

Figyelt kérdés
Olyan információk kellenének amelyek leírják hogy mikor mit kell csinálni értem ez alatt szántás, műtrágyázás, mennyi fokhagyma kell 1 ha-ra.
2013. márc. 29. 09:28
 1/3 anonim válasza:

[link]


Ez a link biztos többet segít, mint én, azért amit tudok leírom, volt kertünk :), az alapján.


Kisebb kertekben szántani ősszel szoktak, télen szétfagynak a hantok, tavasszal a kellően száraz földet boronálják, a gyökerek meg ilyenek kikerüljenek a földből, beforgatod a trágyát, megteremted a zöldségek helyét.


Sok sikert!!!!!

2013. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. ápr. 9. 13:56
 3/3 anonim válasza:

sikerült beindítani a fokhagyma termelő bizniszt? én válaszoltam múltkor :D és érdekel nekiálltál-e és hogy mi a helyzet :)

azt olvastam, a fokhagymát nyár végén, ősszel kell elültetni és tavasszal ápr-júni már lehet betakarítani.


már alig várom, hogy vessek, ültessek... bár én csak virágos kertet csinálok. Már ősszel előkészítettük a talajt, és nemsokára lerakom a virágmagokat, egyelőre csak papír tojástartókba "keltetem" :D és abból fogom kiültetni a helyére! adok nekik zöld táprudat majd később pedig virágosat, és gyönyörűek lesznek, de van sima fagyal és nád is.

ha viszont még nem döntötted el, h fokhagymát termessz, akkor a virágok még nagyon megérik, rengeteget kérnek egy jól fejlett, de még kicsi szoba/dísznövényért is, vagy csak egy sima csokorért... de nagyon jók a gyógy-, fűszernövények is. Persze a fokhagyma meg jó a vámpírok ellen :D:D Szóval nehéz a döntés.

Minden jót!!

2014. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!