Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van értelme 5000 fős városban...

Van értelme 5000 fős városban szórakozóhelyet nyitni?

Figyelt kérdés

Ez a központban lenne. Van egy diszkó a település szélén, de igazából oda is csak akkor mennek sokan, ha különleges fellépőjük van kb havonta. Más szórakozóhely a fiatalok számára nem igen akad, szóval ezért kérdem, hogy lehet e ennek jövője?

Légyszíves, ha van valakinek tapasztalata szórakozóhellyel kapcsolatban az külön írja oda, h van saját tapasztalata.



2013. márc. 30. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyien járnának be a környékről is, nem csak a városból. Amúgy én látok benne fantáziát, ha nem csőlátásban csinálod - tehát legyen egy kicsit "multifunkciós" a hely, ami napközben mondjuk kávézóként működhet, este meg színpadra is lép valaki - az a jó szórakozóhely ami sok embert tud megszólítani, nem csak egy szűk réteget.
2013. márc. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szórakozóhelyet nyitni alapból kockázatos. persze lehet jövője, de azért nagyon át kell gondolni.

mit csinálnak abban a városban a fiatalok? házibuliznak, kocsmáznak, esetleg elmennek másik városokba bulizni?

Ha szórakozóhelyet nyitsz, akkor ha egy buli is rosszul sikerül, már "gáz" lehet a hely.

Én dolgoztam még régen szórakozóhelyen, és az a hely nagyon csúnyán megbukott. Eleinte nagyon jól ment, már kezdődtek a bővítések, meg szomszéd helységek felvásárlása, de aztán más hely "rányitott" és csődbe ment az egész. A tulajdonosok azóta is a helyre felvett kölcsönt próbálják visszafizetni.

Emellett ott van a rengeteg bírság. Jön egy ellenőrzés, úgy megbüntetnek vagy bezárják a helyet, ha egy kicsit is hibázol, vagy valamelyik alkalmazottad hibázik, téged büntetnek meg.

Ha van egy nagyobb verekedés, az is torkollhat bezáratásba.

A település szélén lévő szórakozóhely is bele tud köpni a levesedbe, ha nem tetszik neki hogy te is vagy.


Sajnos ha hivatalos akarsz lenni, már nem éri meg, sőt győzze pénzzel az ember azt a sok mindent amit az államnak kell fizetni. És győzze tudással, hogy felfogja a felfoghatatlant hogy mit mikor hogyan kell fizetni, és milyen szabályoknak kell megfelelni.

Vagy keress egy nagyon de nagyon jó és segítőkész könyvelőt.

Ha sikerül mindent szabályosan csinálni, és megy is a hely, akkor győzz figyelni arra, hogy a "helyetted" dolgozó alkalmazottak ne lopjanak sz@rrá, mert bizony általában visszaélnek azzal, hogy nem az ő pénzük van benne a helyben. elírkálnak dolgokat, borravalót elteszik, többet fogyasztanak mint ami a megengedett, hazaviszik a poharakat, gyertyákat dísznek otthonra. Tudom, mert akármennyire is becsületes típus vagyok, egy éjszakára (csak 4órára) 3000Ft nem volt elég, hogy felborítsam a bioritmusomat, én 10 000ret akartam keresni, és kerestem is, így vidáman, szívesen mentem dolgozni. Borravalót elraktam, kicsit elírkáltam dolgokat a javamra, és ez a többi alkalmazotthoz képest, még semmi volt.


Úgyhogy szerintem sajnos nem éri meg. Inkább lottózz, mert én több esélyt látok abból meggazdagodni mint egy szórakozó hely nyitásából a mai világban. Annyi feszültséggel jár, hogy inkább gyárban dolgoznék mint szórakozóhely tulajdonos lennék, és lehet hogy anyagilag is jobban járnék.

Szerintem csinálj mást, ne szórakozóhelyet.


Ez csak elmélkedés amit írtam, most sajnos eléggé össze-vissza ilyen késői órákban, remélem a mondanivalót leszűrted.

2013. ápr. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!