Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen bejelentési kötelezetts...

Milyen bejelentési kötelezettségei vannak az egyéni vállalkozónak, miután megkapta a vállalkozó igazolványt?

Figyelt kérdés

Üdv! Tehát, 1 hete megkaptam az egyéni vállalkozói engedélyemet és szeretném tudni, hogy milyen bejelentési kötelezettségeim vannak így az elején a NAV, illetve egyéb hivatalok felé? Pl.: minimál béren (bruttó 114 ezer Ft) foglalkoztatnám magam - ezt be kell jelentenem valamilyen formában, vagy a befizetett járulékokból tudni fogja a NAV? (Valóban minden hónap 12-ig el kell küldenem a 1253-as nyomtatványt és ez után befizetni a járulékokat?)

A NAV honlapján hol találom azokat a folyószámla számokat, ahová a járulékokat meg kell fizetni? (SZOCHO, TB, nyugdíj)

Köszönet a válaszokért :)



2013. ápr. 2. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
13T101E nyomtatványon be kell jelentenek az iratőrzés helyét, 13T1041 megy az OEP nyilvántartásában, be kell jelentkezned a Keresk. és Iparkamarához és a székhely szerinti önkormányzatnál a helyi iparűzési adó alá. Valóban, ha főállású egyéni vállalkozó vagy havonta kell járulékot vallanod a 1258as nyomtatványon. Az apeh honlapján megtalálod az adónemek számlaszámait. Kelleni fog egy könyvelő, ha nem akarsz hiányosság miatt bírságot
2013. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves Judit! Köszönöm szépen a választ. Igen, főállásban vállalkozom, tehát mindent magamnak kell intézzek.

Beszéltem már egy ismerős könyvelővel korábban, de hogy őszinte legyek, nem voltam elragadtatva a kapott információkkal :(

(Ezért is tettem fel most itt a kérdésemet.)

Azt hiszem, keresek egy másikat hamarosan, de addig is jó volna tudni az induláshoz elengedhetetlen információkat.

Még egyszer köszönöm a választ!

2013. ápr. 2. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:
khmmm.... izééé....tudok egyet : )
2013. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!