Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha ÁFA visszaigénylés céljából...

Ha ÁFA visszaigénylés céljából alapítanék egy KFT-t, amely valójában semmilyen tevékenységet nem folytat, nyernék vele vagy veszítenék?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy h alapítanék egy KFT-t a tankolásnál és a bevásárlásnál is visszaigényelhetném az ÁFÁT, ezzel 27%-ot takarítanék meg a havi költségvetésből. Plusz a suliban kapnék havi több tízezer ft szoctámot, ha mondjuk bejelenteném magam, mint önfenntartó 40e ft-os havi bérrel, amit természetesen a saját KFT-mtől kapok.


Mit gondoltok erről?



2013. márc. 1. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát tanulj még egy kicsit abban az iskolában, mert még nem sokat mondtak a vállalkozásról.


Ha nem folytatsz tevékenységet, miből lesz bevételed, amiből fizetheted ezeket?

A vállalkozásban csak a vállalkozás érdekében felmerült költségeket számolhatod el. Oké, lehet egy kicsit játszani, de te csalásra készülsz.

Áfa visszaigénylő leszel minden hónapban, ezt elég hamar ki fogják szúrni, ahogy a veszteséges éveket is.

Miből gondoltad fizetni a könyvelőt, vagy csak úgy besétálsz, hogy jöttem az áfámért, itt vannak a számlák????

2013. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon nem nagyon tud kiadásod lenni, ha nincs bevételed. Tankolást akkor tudsz elszámolni, ha a céged nevén van az autó és azt hiszem akkor is csak dieselre.

A bevásárlást sem nagyon tudod leírni, ha csak nem olyan dolgokat veszel amik beleillenek a tevékenységi körödbe.

Festő KFT-ként nem nagyon tudna mit kezdeni a könyvelőd az ananász konzervvel az intim betéttel. Nagyon régen egy csomó mindent le lehetett írni repibe, vacsorákat és egyebeket, de már ennek a világnak is lőttek egy ideje.

Meg aztán nézz utána mennyibe kerül egy KFT havi könyvelése és menten fényt kapsz szerintem.

2013. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyébként meg a havi 40000 forintos bejelentett béred után szinte több járulékot kéne fizetned, mint amennyit a sulidtól kapnál. Mert ugye azokat a járulékokat is neked kell fizetned ilyenkor amit egy munkáltató szokott a dolgozója után. Meg plusz amit tőled vonna egy cég.
2013. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el nem fog menni. Ha érdekel szívesen részletezem miért, de jobb lenne, ha valami értelmesebbel töltenénk mindketten az időnket. (adóellenőr vagyok, ráadásul Áfá-s)
2013. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az első visszaigénylésig még jó is lehetsz, bár költségeid, könyvelés, havi 30 ezer és társait így is ki kellene gazdálkodnod. A visszaigénylés mellé meg kapsz egy behívót a NAV-tól, egy kis beszélgetésre,hogy mit miért és mire is akarsz te vissza pénzt, lehet pont az előző hozzászólótól

:-)

2013. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat, nagyon sokat segítettetek ezzel.


Igazából folytatok üzleti tevékenységet is. Kereskedelmet pontosan, de mások nevén vannak a dolgok. Nem tudom hány százalékot vonna el a profitból, ha kft-ként működnék a továbbiakban. Kb. havi 1 millió ft a bevételem. Egyszer mindenképp legális formában kell ezt folytatnom.

2013. márc. 1. 20:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki, a NAVtól áfát igényel vissza az buta, van egy ügyfelünk, ő eljátszotta ezt 100 ezer forint járt volna vissza, visszakérte.

Jöttek is egy hónap múlva hozza, vagyon vizsgálatra, meg megnézték a cégét is. A céggel nem volt gáz, viszont a vagyon vizsgálatnál 7-8 millióról nem tudott számot adni, most éppen várja sorsát.

2013. márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a megmaradt árukészlet áfajával jártam így 300 ezres visszaigénylésnél, üzletbezárás után de nem találtak semmit, mert nem is volt mit találniuk szerencsére.. Azért egy 5 órás keresztbe-kasul megforgatott elbeszélgetés nem olyan nagy élmény, fejből vágva, hogy egy 1 millió/hó forgalmas kis boltban 3 évvel azelőtt mit hogyan és mikor is adtam el, amit azelőtt x nappal korábban beszereztem számla szerint.
2013. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom azért ez nem most volt, de velük nem szabad ölre menni, mert ha van valami gigszer, az ki fog bukni.


Mondjuk ahogy ezen az oldalon látom, a legtöbb embernek fogalma sincs a vállalkozásról -tisztelet a kivételnek-, vagy milyen dolgok kellenek, egyet viszont tud, fizetni semmiért nem akar.

Aztán megy a Hű meg Ha mikor kijön a milliós bírság.

2013. márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eli-eli válasza:
1 millára még 40000?! Szégyen hogy még a 47000ft-ot sem kapod meg!
2013. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!