Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol tudok szponzort, vagy...

Hol tudok szponzort, vagy támogatót szerezni?

Figyelt kérdés
Zeneszerzéssel foglalkozom viszont, és szívesen végezném ezt a tevékenységet, akár professzionális körülmények között. Igazából fogalmam sincs hogy működik ez a dolog, nem tudom kit kellene megkeresnem ez ügyben. Vannak fent a yotubeon zenéim, de gondolhatjátok, hogy a különböző szoftverek és hangkönyvtárak megvásárlására nincs pénzem, mert milliós nagyságrendű kiadást jelentenének. Pont ezért keresek támogatókat.

2013. ápr. 3. 22:43
 1/2 anonim válasza:

Többnyire sehol. Gondold végig! Miért fektetne beléd egy cég több millió Ft-ot, hisz senki sem ismer. Először hírnév, aztán szponzor. Ha tv-ben betörnél vagy felkapna a média, akkor természetesen ez máshogy történne, de így ez sajnálom, de nem fog menni. Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hisz dolgoztam mint lemezlovas, mint menedzser illetve 2 klub rendezvényszervezője is voltam. Talán megkereshetsz energiaitalokat, vagy kisebb cégeket, hogy támogassanak, de ők sem adnak neked pénzt, hogy boldogulj és majd meghálálod, ez nem így működik. Ha ismert lennél, közszereplő, vagy lenne egy több 100 ezres rajongótáborod, adnának akár pénzt is, hisz reklámozod őket. Kisebb cégeket keress meg, mutatkozz be, honlap minimum és írd meg, hogy miben szeretnél segítséget kérni. Sajnos a zeneszerzők soha nincsenek középpontban, hisz akinek írják a zenét, legyen az DJ,előadó,együttes ők jelentetik meg és ők futnak be vele(ha befutnak). Szóval a zeneszerző háttérember marad örökre, aki abból él, hogy minél jobb dalokat ír, többen keresik meg és több pénzt kérhet az igényes munkáért. Természetesen itthon is vannak közismert zeneszerzők(kevés,de van). Őket sem támogatják agyba-főbe, hisz annyit szerepelnek tv-ben átlagban, amíg nyilatkoznak, hogy melyik X faktorosnak írják a dalt. Szóval ha komolyan gondolod, spórolj és teremtsd elő, ami szükséges. Mai világban nincs pénz ilyenekre, ezt tudd. Vagy híres vagy vagy nem.

Ne éld ebbe magad bele azért, hisz a zeneszakmában rengetegen vannak, lásd minden 2-ik fiatal dj és ugyanilyen arányban vannak, akik már egy zenét megírnak is kidobják a netre. Aki fizet réte, az is 10 20 E Ft-ot ad, de ahhoz baráti/ismeretségi körnek kell kialakulnia. Remélem tudtam segíteni!

2013. ápr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudtál segíteni, és egyébként én pont ezt a választ vártam. Egyébként ezzel nem is lenne probléma, csak tényleg milliós nagyságrendű összegeket kellene kiadnom a megfelelő szoftverekhez. Nekem még talán többet is, mint annak aki bármilyen elektronikus műfajban mozog, mivel én klasszikus és filmzenei hangzásokat használok. Csak a hangminták amikkel dolgozom majdnem egymillióba kerülnének, ennyit elég nehéz "összespórolni". De hát ez van....
2013. ápr. 3. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!