Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Minimális kezdőtőkével életkép...

Minimális kezdőtőkével életképes lenne-e az alább részletezett ötletem?

Figyelt kérdés

Édesanyám szakképesítés nélkül, hobbiból nagyon finom süteményeket, tortákat készít. Az otthonunkban elkészített árut webáruházban értékesítenénk, kiszállítással vagy személyes átvétellel. Kezdőtőként sajnos minimális, mindössze a szükséges papírok és alapanyagok beszerzéséhez lenne elegendő ám idővel, anyagi lehetőségeinktől függően az alap szolgáltatások felül további kényelmi szolgáltatásokkal, különleges kérésekkel, saját üzlethelyiséggel (vidéki kisváros, falu) stb. bővítenénk a vállalkozást.


A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy jelenleg az 'otthon sütés' legálissá tehető-e, engedélyezhető-e azaz életképessé és fenntarthatóvá tehető-e egy ilyen vállalkozás?


Az engedélyeket illetően (ÁNTSZ) erős kétségeim vannak bár úgy hiszem életszerű az ötlet ám a hatósági engedélyeztetési folyamat attól tartok jelentősen vagy teljes mértékben meggátolná az elindulást ... :-/



#vállalkozás #webáruház üzemeltetés
2013. ápr. 7. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A konyhát és csomagolóegységet szabályosan kell felszerelni, a személyzetet szintén.


Ez hatalmas (anyagi) tételt jelent.

2013. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem feleslegesen tettem fel a kérdésemet. Miután elküldtem kezdtem bele mások kérdéseinek olvasgatásába és ez szinte el is tántorított a dologtól ...


Egyszerűen nem hiszem el, hogy ad.1 csak sok pénzből (5-10 millió Ft) lesz annyi pénz, hogy az ember tisztességgel meg tudjon élni ad.2 ennyi engedély kell egy egyszerű(nek tűnő) kvázi internetes vállalkozás elindításához ... :-(


Nyilván tudatában vagyok, hogy a potenciális vásárlók hitelesebbnek gondolják, ha üzlethelyiségből vásárolnak, ahol látszólag is minden patika tisztaságú, minden a helyén van, személyzet szolgál ki de hogy ha adott a tudás és az az által elkészíthető kelendő áru akkor miért kell ezt lépten-nyomon akadályozni az ezernyi bürokratikus engedélyeztetési dologgal, azt már egyáltalán nem értem ...

2013. ápr. 7. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Neten kaját árulni, tudtommal, amúgy sem lehet.

Illetve csak olyan feltételekkel, amik számotokra nem elérhetőek a pénz miatt.

Sajnos ez ilyen.


De ha lenne is pénzetek arra, hogy elinduljon ez az egész, meg engedélyek, akkor is a reklámba elég sok pénzt kéne fektetni, ami nem 2 ft.

2013. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ne az interneten, hanem a környéketeken áruljátok. Szórólapokkal lehetne népszerűsíteni, szerintem így életképes!
2013. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Internetes kereskedelemben nem gyakori a romlandó ételekre specifikált webshop létrehozása, és engedélyezésben is nyűgös...

Egyszerűbb lenne egy egyéni vállalkozóit kiváltani, üzlethelyiséget és a sütéshez szükséges eszközöket bérelni, és valamilyen egyedi módszerrel felfuttatni. Legyetek kreatívak! Pl. ha az édesanyád nagyon jó zserbót vagy mittomén gyümölcstortákat készít, akkor szakosodjatok csak arra az egy termékkörre és azt áruljátok! (így lehetne a cég pl. Zserbógyár stb.). Csináltok hozzá egy honlapot, ahol szép guszta képekkel hirdetnétek a házhozszállítást, mellette blogszerűen írogatnátok a sütésről, az adott sütemény jellegzetességeiről, mindenféle érdekes dolgokról. A honlapot keresőbaráttá lehet ezzel tenni, így pl. ha csak valaki egyszerűen egy kuglófreceptet keres, a google így is az elsők között dobná ki a ti honlapotokat.

Egyszerű és olcsó, mégis kreatív designnal, néhány jól elhelyezett reklámmal, valamint barátságos, gyors kiszolgálással és ügyes online marketinggel simán felfuttatható egy ilyen kisvállalkozás! (ajánlom ilyen téren a nagy franchise rendszerek, pl. Mcdonalds tanulmányozását, csináljátok meg a saját kis mini mcdonaldsotokat pl. lúdlábból :D).


Hajrá!

2013. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!