Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyezhet a cégnevem egy másik...

Egyezhet a cégnevem egy másik kisebb külföldi vállalkozással?

Figyelt kérdés

Egy tanulmányt írok, és ahhoz kellene a válasz. Minden fiktív, szóval egyelőre nem fogok a megalapítás útjára lépni, de a lehetőséget meg kell hagynom.


Egy webkommunikációs céget alapítanék. Kitaláltam hozzá egy nevet, de a német piacon (csak a németen) van már egy ilyen névvel szereplő magánvállalkozásnak tűnő oldal. Egy nőci grafikai munkáit hirdeti, szóval hasonló a témája, mint az én "leendő" vállalkozásomnak. Ugyanakkor az email címe t-online-osként van megadva, ami elég érdekessé teszi a helyzetet.


Ha valóban meg szeretném alapítani a cégem, akkor használhatom ugyanazt a nevet?


Azért sem tudom erre a kérdésre pontosan a választ, mert pl ha a webdesign cégnevet vesszük alapul, az van .hu-s, .de-s .com-os és még sok más.



2013. ápr. 7. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, kérdés, bejegyzik-e?
2013. ápr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos olyan pancserek a cég bíróságon, hogy ha te bejegyeztetted a"ez az én" nevű Kft. nevű céget, akkor én megtehetem, hogy "EZ AZ ÉN" Kft. nevű céget is szintén be tudom jegyeztetni. És ez rengeteg visszaélésre enged okot.

Ha jól értem, ez egy nőé. Ha nem védette le a nevet, akkor elvileg be tudod jegyeztetni, de vannak írásjelek is, amivel tudsz trükközni. Kötőjel és társai.

A másik szösszenet, én a helyedben most csinálnám, mert iszonyatosan el vannak csúszva a cég bíróságon, és nagyon sokat kell várni, de ha 60 napon belül nincs határozat, akkor automatikusan bejegyzik.

Nem fognak utána nézni,a lényeg itt ne legyen cége ilyen néven, de ha csupa nagybetűvel írod tuti nem lesz gond.

2013. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!