Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a Kft eladás menete?

Mi a Kft eladás menete?

Figyelt kérdés
Van egy Kft a nevemen, melynek van egy kisebb összegű tartozása (apeh). A kft-nek forgalma nincs, sem ingósága vagy ingatlana. Szeretném eladni a Kft-t valakinek, de elvesztem a rengeteg információban. Az alábbi kérdésekre keresek választ: 1) Mindegy az, hogy cégnek vagy magánszemélynek adom tovább a kft-t? 2) Ha az ügyvéd beleírja, hogy a tartozásokat az új tulajdonos átvállalja, (0 forintért veszi meg a céget, de vállalja az adósságot), akkor én megnyugodhatok, mert nem kereshetik rajtam, vagy ez nem megoldás? 3) Mire kell figyelni a szerződés megkötésekor?

2013. ápr. 19. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Igen, mindegy.

2. Igen, megnyugodhatsz, az már az ő dolga lesz.

3. Hogy találj egy olyan balekot, aki önszántából a nevére vesz egy adósságot.

2013. ápr. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már nem lehet eladni nulla forintért, mivan az 500 ezer kp val, amivel alapítottad, legalább ennyi vagyona kell, hogy legyen.

Megvenni tartozással csak pénzért veszik meg 1-2 millió körül, ha 0 forintért adód el téged is elő fognak rángatni a NAV, mert tudják, hogy miért adtad el 0 ft.

És mivel a cégvezető is te vagy a magán vagyonod is beveszik a buliba.

Ügyvédhez menj el, mert gondban leszel...

2013. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A KFT én vagyok
2013. máj. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!