Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Termékfényképezésre vállalkozá...

Termékfényképezésre vállalkozást csinálni megérné?

Figyelt kérdés

Van egy spéci ága a termékek fényképezésének: amikor 360 fokban forgatva kell több képet csinálni és végül a neten lehet majd körbeforgatni a tárgyat. Erre szeretnék egy vállalkozást nyitni. Tudom hogy van már ilyesmi, de ha a környezetemben keresem akkor egyet sem találok, ergo betömhetném a réspiacot...

Mivel az ilyesmit fizikailag helyben kell csinálni, az utazás miatt olcsóbban jönne ki a munkám mintha messzebről hívnak rá valakit. Fényképezéshez a tudásom megvan hozzá, csak az eszközök kellenek.



2013. máj. 3. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek a piacnak nagyon kicsi a mérete. Egy átlag kereskedőnek nem ad annyival többet, mint 3 különböző kép a termékről és kész.
2013. máj. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nézz utána, hogy mondjuk az internetes keresőkben, mennyi helyi keresés van erre a szolgáltatásra különféle kulcsszavakkal. Illetve globálisan is nézd meg ugyanezt.

Annak is néz utána, hogy egyáltalán a környezetedben mennyi olyan vállalkozás van amelyiknek szüksége lehet a termékedre. Hagyd szárnyalni a fantáziádat és gondold végig kik lehetnek azok. Lehet az egy helyi szobrász, esztergályos, autókereskedő, burkoló, festő, kertépítő bárki. Talán még egy virágos is. Így képet kapsz, arról, hogy hogyan áll most a lehetséges piac az adott szolgáltatással kapcsolatban globálisan, illetve arról is, hogy mennyi lehetséges ügyfél lehet a környékeden.

Annak is nézz utána, hogy a hasonló szolgáltatást nyújtók milyen áron és milyen jellegű cégeknek dolgoznak.

Ezekből az adatokból nagyjából megsaccolhatod, hogy egyáltalán a beruházás megtérül-e számodra. Azt se felejtsd el végig gondolni, hogy kellő igény esetén vajon hány ügyfelet tudsz kiszolgálni mondjuk naponta és a piac jelenlegi átlag árán ez neked mennyire éri meg, mennyi idő alatt hozná vissza a befektetésed. Mert ugye írtad, hogy csak eszközök kellenek, az nyilván nem két fillér.

Ha mondjuk globálisan van kereslet a szolgáltatásodra, de helyben nem annyira, az csak annyit jelent, hogy valószínűleg a szolgáltatás piacát neked kell helyileg kiépíteni. Sikered esetén azonban előbb-utóbb megjelennek a versenytársaid is.


Én nem tudom, hogy van-e benne különösebb piac, persze ha nem lassítja egy ilyen kép az oldal betöltődését, akkor ez a vállalkozóknak elvben előnyt jelenthet. Ha lassítja, akkor sok ügyfél egyszerűen elnavigál az oldalról mielőtt az oldal betöltődne.

Azért számíts rá, ha bele vágsz, akkor nem fog gyorsan felépülni a vállalkozásod és a piacod.

Arra is számíts, hogy szükséged lesz referenciákra, hogy a szolgáltatásodat bemutasd. Enélkül pedig csak nehezen tudsz kezdeni. Ezért dolgozz ki valami tervet arra nézve, honnan lesznek referenciáid. Például megegyezhetsz egy olyan céggel, aki termékeket gyárt forgalmaz és az oldala forgalmas, hogy annak fejében, hogy te ingyen lefényképezed a termékeiket, ők ki teszik a weboldalad címét a kép alá, vagy ráírhatod a képre. Vagy bármi más ötlet amit ennél jobbnak tartasz.


A lényeg az, hogy egyáltalán legyen elegendő potenciális ügyfél a környékeden. Mert hiányukban hiába szeretnél a közelben dolgozni. Ha csak 4-5 cég van aki ügyfeled lehet, abból nem fogsz megélni hosszú távon.

Azaz megérheti, ha nem csak a fényképezés részét, hanem a marketing részét is jól csinálod.

2013. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretnek hulyeseget irni reszemrol ez csak felvetes vagy otlet vagy aminek akarod!

Kulfoldon egyre tobb szallodo, szolgaltatonak van olyan galleriaja ahol 360fokban lathatod mondjuk az uszodat, szaunat es egyebeket! Talan ez is hasonlo technikaval keszul tehat lehene ez is egy kiugro resz mert nem sok ilyet lattam itthon. Ha hulyeseget irtam bocsi, csak a jo szandek vezerult!

2013. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!