Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozói igazolvány főiskol...

Vállalkozói igazolvány főiskolásnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg főiskolára járok, pénzügyi cégnél kaptam ajánlatot amihez kell vállalkozói igazolvány. Ha kiváltom, az változtathat azon, hogy apámnak fizetnie kell anyum felé a gyerektartást? Illetve TB-t akkor magam után kell már fizetnem ?

2013. máj. 19. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha vállalkozó leszel fizetned kell magad után nemcsak a TB- t hanem az összes járulékot és szükséged lesz egy könyvelőre.

Én 3 éve voltam vállalkozó ( ingatlanos ) kb. 50 ezret fizettem magam után , minimálbérre voltam bejelentve.

Tehát minden hónapban mínusz 50 ezerről indulsz ,akkor is ha nincsen bevételed és ki kell fizetned még a könyvelőt , telefont , közlekedést és a többi felmerülő költséget.

A pénzügyi cégnek ez jó , nem kell járulékot fizetniük utánad , neked rossz...

A pontos összegről kérdezz meg egy könyvelőt , a vállalkozáshoz úgyis kell , meg fogja mondani ha elmész hozzá , ez még pénzbe sem kerül.

Ha nem fizeted a járulékokat a Nav. - nak akkor előbb-utóbb inkasszóval leveszik a számládról , vagy lefoglalják a vagyontárgyaidat.Egyéni vállalkozóként a teljes vagyonoddal felelsz , ha adósságot csinálsz.

2013. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!