Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen vállalkozást indítsak?

Milyen vállalkozást indítsak?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy lenne 5 milló ft om vállalkozás indítására.

Különösebben nem értek a gazdasághoz, infrastruktúrához, egyedül az adás-vétel megy úgy hogy némi profitot tudok hozni.

bármiylen irányra nyitott vagyok, leginkább a szállítmányozás/logisztika területére gondoltam első ízben, hiszen belekostoltam már a kamionos életbe, de természetesen NEM kamionokkal, hiszen arra kevés ez az összeg.

Talán valami futár vállalat, stb?

lehetne benne ráció?

vagy milyen szolgáltatásokra van kereslet mostanság?



2013. máj. 27. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

akkor adok egy ingyen tippet a gazdasághoz:

olyan piacot keress amiben kiemelten jó/jobb vagy mint a többi, vagy ami még nem telített.


Futárszolgálatból van annyi mint a franc. Csak akkor várj ilyenbe bele ha olyan szolgáltatást tudsz adni ami kiemelkedő és persze olcsóbban mint a többiek.


És ne felejtsük el, hogy 5milla pár hónap alatt elúszik pikk-pakk egy futárcégben. Számolgass is kicsit, hogy mi mennyibe kerülne.

2013. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez a baj, hogy nem igazán tudom, hogy melyik piac emnnyire telített....:/

anyiban vagyok jártas, hogy a műszaki cikk, elektronika, élelmiszer, zöldség-gyümölcs, logisztika, eléggé fullon van erre felénk.

2013. máj. 27. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
kérdés, hogy mihez értesz. Sokat számít ha egy vállalkozásban hozzáértő szakember ül.
2013. máj. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

prostikra van kereslet mindig.



Ezen is látszik hogy fingod sincs az egészről. Azt várod hogy valaki benyögi hogy vegyél aranyat x embertől és add el y embernek és máris meg 25x-ted a pénzedet.

2013. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

ez egy fórum. most miért nem lehet kérdezni?

miért fáj neked az, hogy vállalkozást akarok indítani ha nem értek hozzá? legfeljebb bebukom. neked ez abszolut tökmindegy, ugyhogy nemértem.

2013. máj. 28. 12:48
 6/7 rugorm ***** válasza:
77%

Ivóvíz Víz tisztataságának vizsgálásán verseng kevés cég.


Sárkányrepülő bérletelés is nagy gáddzsi.

2013. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
88%

Valamilyen szinten igaz, hogy kell hozzá értés, de nem feltétlenül!

Élő példa a mi családunk is.Az édesapám egy eléggé szegényes családból származik, ezért a kis falutól, ahol született, nem nagyon mehetett messzebb tanulni, így lett öntő, de ma nagyon jól meg élünk abból, hogy az építőiparban van jelen!Bár a sikert részben a jó földrajzi elhelyezkedésnek(Budapest széli kisváros) és a kapcsolatoknak köszönhetjük, mivel általában Budám, és a Balaton parton(bár mondjuk az pont messze van, de aki a Balaton parton építtet ahhoz megéri lemenni :) ) kapunk munkát ahol azért van pénz ha építkezésről van szó.Na meg az is fontos, hogy olyan nincs, hogy valamit nem érdemes megcsinálni.Ha valamin haszon van azt el kell vállalni.A mi bevételünk fele is olyan dolgokból jön, hogy fürdőszoba átalakítás, szoba felújítás meg még ilyen apróbb munkákból, de például az építőiparban az is fontos, hogy úgy tegyünk mintha mindenre lenne szakemberünk, abból is jó pénzt lehet csinálni, hogy elvállalunk egy munkát amihez nincs szakemberünk, erre felveszünk egy szakembert és annyival drágább a munka amennyi a cégnek megy, de itt is a kapcsolatok a fontosak, ha tudják, hogy bármit meg tudunk csinálni és azt jó akkor minket hívnak nem pedig keresnek egy magánszemélyként dolgozó szakembert.Így alkalmazzuk azt a szakembert amit az ügyfél is alkalmazhatna, de mivel tudják, hogy mi meg tudjuk azt csinálni (bár nem tudnánk, mert nincs szakember, de tudjuk alvállalkozónak alkalmazni) inkább minket hívnak.Bár ez most pont nem a szállítmányozáshoz tartozik, de kihangsúlyozza a kapcsolatok, a szakmai fortélyok és (főleg szállítmányozásnál) a földrajzi elhelyezkedés lényegét.

2013. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!