Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Netes vállalkozás hogy lehet...

Netes vállalkozás hogy lehet legális?

Figyelt kérdés
Barátnőm a neten kezdett el dolgokat árulni, de nem tudom, hogy ez mennyire legális, hisz nem adózik utánuk, se semmi. Jól keres vele, ezért én is gondolkoztam hasonlóban. Ha csinálnék egy ilyet, akkor mit kellene tennem ahhoz, hogy legális legyen ez az egész?

2013. jún. 18. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Vállalkozási forma, könyvelő.
2013. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá könyvelőnek lenni, ez marhaság.


Bizonyos összeghatár alatt a magánember a magántulajdonát eladhatja és még csak be sem kell vallania.

Aztán az összeghatár felett a nyereség(!) szja köteles. Tehát ha eladsz egy festmény 400eFt-ért, de tudod bizonyítani, hogy 300-ért vetted, akkor a 100eFt az adó alapja, ennyi lett a "jövedelmed" ezt kell bevallni.


Ha már webáruházban akarjátok csinálni, tehát nem online piactéren, nem apróhirdetéssel, akkor ahhoz kell egy vállalkozási forma. Én nemrég woltam egy ingyenes előadáson, ott sok jót hallhatsz a témában. Nem reklámozom őket, nekem ők senkim, de annyira hasznos hogy szerintem érdemes elmenni rá:

[link]

Annál is inkább nem reklám, mert ingyenes.

2013. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 19. 14:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Kár, hogy ez az egész BP-n van...
2013. jún. 19. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos összeghatár 200 ezer ft, és 1-2 alkalomra szól. Szóval ésszel, a NAV-nak kiemelt csoportja a netes kereskedésre.

Könyvelő, meg azért kell, nehogy úgy jár, mint a embereke itt, aki 2 hónapja egyéni vállakozóként itt panaszkodott, hogy 7 év után rávartak 6 milliót, mert rosszul számolt valamit.

2013. jún. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak vidéki helyszínek is a szemináriumhoz.

Ja értem az elsőt a könyvelővel, az valóban nem árt a vállalkozáshoz. (Félreértettem, azt hittem azt mondod, hogy a kérdező maga legyen az)

2013. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!