Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mennyi a tábla pc vámtétele? Azt tudom, hogy 27% ÁFA-t kell utána fizetni, de mennyi a vám? Úgy hallottam, hogy a számítástecnikai cuccokra ingyenes a vám Kínából? Ez valós?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem valós.


● 22 EUR-ig vám és ÁFA mentes

● 150 EUR-ig vámmentes, de ÁFA köteles

● 150-700 EUR-ig 2,5% átalány vámtétel és ÁFA köteles

● 700-1000 EUR-ig tarifa vámtétel és ÁFA köteles

● 1000 EUR felett vámokmánnyal (vámregisztrációs EORI számmal) tarifa vámtétel és ÁFA köteles

2013. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor még annyit módosítanék rajta, hogy egyéni vállalkozóként hozom be akkor a 150 euróba beletartozik a szállítás díja is vagy az nem? Tehát ha mondjuk 180 eurót fizetek, de ebből 40 euró a szállítás díja akkor mi a helyzet?
2013. jún. 25. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Vállalkozóként esélyed nincs, úgy típusengedélyek, artisjus, áfa, mifa, EU szabványok, stb... kell. Egy vagyon.
2013. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!