Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha dinnyét akarok árulni a...

Ha dinnyét akarok árulni a saját házamnál, milyen engedélyekre lesz szükségem?

Figyelt kérdés
Mivel a főút mellett lakunk, és itthon vagyok a gyerekekkel, az az ötletünk támadt, hogy míg a szezon tart, árulnánk dinnyét. Mivel van az ismeretségi körünkben dinnyetermesztő, így megbízható helyről tudnánk beszerezni. Szeretném teljesen legálisan megoldani, bár nem számítok nagyon nagy forgalomra, és emiatt lehet hogy nem is érné meg anyagilag. Tehát ha valaki foglalkozott már ilyesmivel, kérem tájékoztasson hogy milyen engedélyek szükségesek ehhez!

2013. júl. 1. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak saját termést lehet őstermelői igazolvány kiváltásával! Vett árut csak kereskedő forgalmazhat!
2013. júl. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze azért ha tudsz mutatni egy dinnye földet, hogy azt te termelted, akkor árulhatod őstermelőivel is. Kis füllentés. :) Esetleg megbeszéled az ismerősöddel, hogy jelentsen be azokra a napokra, természetesen te fizetnéd a költségeit, azon kívül veszel egy számla tömböt, meg egy blokk tömböt, és hajrá. Ha van zöldség nagybanira járó ismerősöd, hozass vele a románoktól digitális mérleget, olyan 7-8 ezer forint körül van. Amúgy semmilyen engedély nem kell, ott árulsz, ahol csak akarsz. Sok sikert!
2013. júl. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Őstermelő már vagyok, csak dinnyeföldet nem tudok mutatni, mert kb 120 km-ről hoznánk. Nálunk (homokon) a dinnye nem szeret. Próbáltam.

A választ köszönöm! Még megfontolom, hogy belevágjunk-e, nem hiányzik egy jó kis büntetés!

2013. júl. 4. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!