Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megéri Magyarországon saját...

Megéri Magyarországon saját vállalkozást nyitni és belekezdeni?

Figyelt kérdés

Egy számítástechnikai üzlet, számítógép és laptop szerviz nyitásán gondolkodom, webáruházzal természetesen és számos más szolgáltatással és embereket is foglalkoztatnék.

Tudom elég telített a piac és elég sokan vannak már, de én mégis megpróbálnám, mert ahhoz értek és ez érdekel.

Ha figyelembe vesszük az anyagiakat és a bürokráciát (szükséges papírok, engedélyek, adók), akkor megérné Magyarországon ez?



2013. júl. 6. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
szerintem nem éri meg a mai Magyarországon vállalkozni. Brutális mértékű elvonások miatt gyakorlatilag amit keresel az az éhenhaláshoz sem elég. vállalkozó voltam otthon sokáig, tisztességgel próbáltam csinálni, cserébe rommá voltam adóztatva. ma külföldön élek, szintén vállalkozom, ugyanabban a tevékenységi körben mint otthon, tisztességesen adózom, megélek. otthon csak trükökkel, kisebb csalásokkal maradtam fenn.
2013. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Általánosságban azt lehet mondani hogy nem éri meg itthon vállalkozni, de ha előállsz egy jó ötlettel működhet is akár.


Nekem volt egy kis üzletem a válság előtt ott a szervizelésből elég jól kerestem, még egy alkalmazottra is futotta, de ahogy beütött a válság lehúztam a rolót mielőtt még sokat buktam volna. Szerintem a helyzet azóta nem lett jobb viszont a számtek üzletek legalább háromnegyede tönkere ment így ez a piac jóval kevésbé telített mint régen. Ha jó helyre rakod az üzletet akár még működhet is.

2013. júl. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ügyesen csinálod, meg. Csak ügyesebbnek kell lenned az amúgy is "elég telített piac" egyéb szereplőinél. Hogy ügyesebb lennél-e? Ezt csak te tudhatod. Bátorítalak, a vállalkozóké a jövő, de mindenképpen készülj kiszállási stratégiával. Mi sok kisvállalkozónak segítettünk már elindulni, szólj, ha segíthetünk tippekkel.
2013. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. A vállalkozásokat itthon milyen adókkal sújtják főállásban és milyen adókkal, ha van mellette egy fő állásom?
2013. júl. 8. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!