Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen költségek merülnek...

Milyen költségek merülnek fel, egy eu-n kívüli országból rendelt tárgyra a kézhezkapás pillanatáig?

Figyelt kérdés

Én ezekre a költségekre gondoltam ,szóljatok ha valamit kihagytam.



1.Maga a tárgyak ára (Nagyker áron,nagyker mennyiség 750db)

2.Csomagolás (ez nem túl húzós hiszen 1 nagyobb doboz)

3.Postai díj (Hajózási ,,shipping")

4.VÁM (ha jól tudom fej/fülhallgatókra 5%)

5.ÁFA 27%


más költség van?



2013. júl. 7. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az áru + postaköltség, amiben a csomagolás már benne van + vám + ÁFA


A shipping nem hajózást jelent, hanem bármiféle szállítást. Az lehet repülő is.

2013. júl. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA átcsúszik akkor "csak" ennyi.


HA megállítják ellenőrzésre akkor 99,9%, hogy a vámtiszt a 750 db-ot már kereskedelmi mennyiségnek fogja elkönyvelni, ez esetben pedig:


vámregisztráció, EORI szám, típusengedély (attól függ mi a termék... Elektronika, ruha, stb...)importengedély és még kb. 200 oldalnyi cucc...


Ja, és természetesen cégként kell importálnod.


Ha "Mutyizni" akarsz vaterán vagy ilyesmi akkor több kisebb tételbe rendelj, különben ha fennakadsz véged van kb.

2013. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez a "kereskedelmi mennyiség" ez kb hány darabig vonatkozik?
2013. júl. 7. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:
A vámtiszt belátására van bízva. De mondjuk 10 db ruhára rá lehet még fogni, hogy magadnak rendelted, 750-re érthető okokból ez lehetetlen.
2013. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy min. 100db fülhallgatót kell rendelni ,ezek ilyen tasakban vannak:


[link]

2013. júl. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!