Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyetem mellett az egyéni...

Linkoln kérdése:

Egyetem mellett az egyéni vállalkozás másodállásúnak minősül?

Figyelt kérdés
Tehát, kellene járulékokat fizetnem, vagy nem?
2013. júl. 8. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalin tanulsz, akkor "másodállású".
2013. júl. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nappalis vagy akkor nem kell fizetned.
2013. júl. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam :) Köszönöm ez nagyon jól hangzik.

És azzal mi van hogy főállásnak a heti 36 órát meghaladó munka minősül? Nem gond hogy nincs ennyi órám egyetemen?

(5 év egyetem mellett jó lenne kóstolgatni a piacot, és ismerkedni az egésszel, de olyan profitom nem lenne hogy fizethessem a járulékokat stb magam után.)

2013. júl. 8. 13:44
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ egyébként, hogy milyen adózási formát választasz magadnak. Klasszikus egyéni vállalkozóként nem lenne járulékfizetési kötelezettséged, egészen addig amíg hallgatói jogviszonyod van, azonban ha pl KATA-t választasz akkor ügyelj rá hogy ott nem a 25 hanem az 50 eFt-os adófizetés vonatkozik rád.
2013. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocs ez lemaradt, nem számít hány órád van, magában a tény hogy hallgató vagy nappali tagozaton mentesít a járulékfizetés alól.
2013. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jól hangzik.

Kata, adózási forma választás.. Ezt is köszönöm, most van minek utána járni :)

2013. júl. 10. 08:00
 7/7 A kérdező kommentje:
És Klasszikus adófizetési formában, milyen egyéb költség maradna rám amíg tanulok? (6 évről van szó igazából, elég hosszú idő)
2013. júl. 11. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!