Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Eun kívülről behozott termékre...

Linkoln kérdése:

Eun kívülről behozott termékre tényleg a vételi ár 27%-át be kell fizetni mint áfa? Nagyon nagy költség, nagyobb mint a haszon. Nem lehet ezn költségen csökkenteni valahogyan?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vállalkozásként importálsz? Mert akkor egész más az ÁFA-fizetés szabálya.
2013. júl. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm hogy válaszoltál ilyen gyorsan!

Igen, úgy tervezem. Figyeltem a piacot, és tesztelgettem.

Most tervezek januárban egyéni vállalkozást nyitni.

Áruim egyes típusai csak külföldről szerezhetőek be. És jelen esetben úgy van hogy 22eurós érték felett ÁFA, 150 euró felett Vám is megy rá.

Nem tudom mennyire kérek sokat, de megtennéd hogy adsz egy linket, vagy bármit ahol elmélyíthetem fleületes tudásom ezen a téren. Tehát hogy mi vonatkozik rá mint vállalkozóra 3. országból importálás esetén.

Előre is nagyon mélyen köszönöm!

2013. júl. 14. 10:29
 3/18 anonim ***** válasza:
Általános forgalmi adó, vagyis forgalomba helyezed. Fizetned kell...
2013. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Amúgy NAV oldala.
2013. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tehát, simán be kell fizetni vállalkozó ként is, nem?
2013. júl. 14. 10:57
 6/18 anonim ***** válasza:
vállalkozóként befizeted, majd vámhatározat alapján levonod az áfát, tehát ezt így nulláztad... Másik megoldás a nem Magyarországon történő vámolás, akkor csak vámot fizetsz, ide uniós áruként érkezik, és le fel áfa, technikai kódos bevallás, ekkor az áfát meg se kell hitelezni....
2013. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mint vállalkozó, be kell fizetned az ÁFÁ-t, de azt az ÁFA-bevallásodkor visszaigényelheted. Ugyanúgy, mint bármelyik itthon vásárolt termék esetében.
2013. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ezt nem teljesen értem.. Kérem hogy legyenek türelmesek. Megpróbálok a válaszok alapján utána járni.

Egy kérdés:

Alanyi jogon adómentes akartam lenni, tehát, áfát mellőzni.

Így természetesen nem igényelhetnék vissza áfát, hiszen nem is fizetek..

De nem tudom összekapcsolni hogy mint áfa nélküli vállalkozó, hogy igényelhetem vissza azt az áfát amit befizetek a külföldről behozott árura?

Kicsit zavaros.. Sajnálom. Csak egyszer kell megértenem és utána már világos. Nem vagyok agyhalott, köszönöm eddigi válaszukat is!

2013. júl. 14. 12:56
 9/18 A kérdező kommentje:

Összefoglalva:

Mint alanyi adómentességet élvező egyéni vállakozó, aki nincs benne az áfa körben.

Vásárolhatok 3. országból vám és áfa terhes árut úgy hogy nem vagyok benne az áfa körben?

És ha benne vagyok, ezt az áfát visszaigényelhetem a bevalláskor mint költség? Tehát akkor csak meg kellene hiteleznem?

Vagy ha nem vagyok benne az áfa körben akkor is megvehetem az árut, csak nem igényelhetem vissza az árut?

És ha igen, benne kell lennem az áfa körben, az nekem konkrétan milyen plussz költségeket jelent? (Azt tudom hogy 3 havonta be kell vallani, ami macera, de az nem gond)

2013. júl. 14. 13:04
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor szinte biztos, hogy nem lesz érdemes áfamentesnek lenned. Ugyanis vásárolni áfamentesként is ÁFÁ-val fogsz, importkor az ÁFÁ-t be kell fizetned.
2013. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!