Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Eun kívülről behozott termékre...

Linkoln kérdése:

Eun kívülről behozott termékre tényleg a vételi ár 27%-át be kell fizetni mint áfa? Nagyon nagy költség, nagyobb mint a haszon. Nem lehet ezn költségen csökkenteni valahogyan?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 10:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Azt értem hogy be kell fizetnem. De áfa mentesként, nem igényelhetem vissza az áfát amit befizettem a vámon?

Valami linket nem tudnál adni ahol van erről valami információ?

2013. júl. 14. 17:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Javaslom azért kicsit jobban elmélyedni abban, hogy mi mit jelent. Ugyanis az, hogy alanyi adómentes vagy, mert nem éred el a 6 milliós forgalmi határt, ez azt jelenti, hogy BRUTTÓ elszámoló van, nem pedig nettó!

Tehát mindent bruttóban veszel, költségelsz... Vagyis te a befizetett ÁFA-t sehol nem tudod visszaigényelni, azonban az általad eladott termékre sem kell felszámítanod.

2013. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Azon vagyok, köszönöm!

Nem tlejesen értem, de azért segített.

Tehát, ha nem vagyok benne az áfakörben, azaz ha alanyi adómentes kisadózó vagyok, akkor nem igényelhetek vissza smemi féle áfát, sőt, semmit. Viszont nekem sem kell áfát fizetnem az áruim után.

Ha azonban bennevagyok az áfa körben, akkor viszsaigényelhetem a 27% áfát amit a vámmal egyidőben fizetek, mert ha el akarom adni úgy is rá kell raknom az áfát?

2013. júl. 14. 19:38
 14/18 A kérdező kommentje:
Tehát, ha van USA-ban egy nagykereskedő, akivel sikerült megegyeznem, és mondjuk 100egység pénzért tudom tőle megkapni az árut, azt sehogy nem lehet magyarországon tovább adni úgy hogy ne emelkedjen drasztikusan az ára?
2013. júl. 14. 19:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Mivel az ÁFÁ-t végső soron a fogyasztó fizeti meg, így azt mindenképpen bele kell számolnod az árba. Ha ÁFA-körös vagy, ha nem.
2013. júl. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
És ha kis pakkokban hozom be az áruk egy részét, ami nem áfa köteles, akkor azt simán árulhatom ha nem vagyok áfa körös, nem igaz?
2013. júl. 16. 09:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Az üzletszerű behozatal mindenképp ÁFÁ-s. Azt amúgy is kétlem, hogy 22EUR alatti behozatalokból lehet bárhogy is keresni, mert ott meg szállításra fog elmenni egy rakás pénz.
2013. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Ami engem itt érdekelt, az az hogy üzletszerű vásárlás esetén az első forint után is áfáznom kell. Igaz?

2013. júl. 16. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!