Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Képesítéshez nem kötött...

Képesítéshez nem kötött egyéni vállalkozói tevékenységi köröket mondana valaki? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


Fodrász végzettségem van,kiváltottam az egyéni vállalkozóit,nem működött a szépségipar.Felfüggesztettem a vállalkozóim 3 hónapja.Szeretnék kezdeni vele valamit,vagy is olyan tevékenységi köröket megjelölni amikhez nem kell végzettség.Szeretnék én letenni OKJ-n vmi szakmát,de nincs pénzem és 6hónapom/2évem egy képzésre.Segítenétek? Hiába gugliztam meg,csak a képzettséget igénylőket találtam,abból meg nem tudom kitotózni hogy mi a többi amihez nem kell.NAV,ügyfélkapu, egyikre sem tud választ adni.

Segítség sos!



2013. júl. 17. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik tevékenység milyen képzettséghez kötött, nem nyilvánosan hozzáférhető információ (ami hatalmas böszmeség, de ez van). A legcélravezetőbb, ha a következő módszert követed:

1. A [link] fájlban fel van sorolva az összes lehetséges tevékenység, illetve hogy bejelentés-, vagy engedélykötelesek-e. Attól, hogy valami bejelentés-, vagy engedélyköteles, még lehet, hogy nem kell hozzá képzettség. Alaposan nézd végig a listát és válogasd ki a szimpatikusan hangzó tevékenységeket.

2. Menj el a legközelebbi Kormányablakba. Nekem a győrivel van tapasztalatom. Rendkívül kevesen járnak oda, az 5 teljes munkaidőben dolgozó ügyintéző szinte egész nap csak unatkozik. Na mindegy, a lényeg, hogy odaadod a listádat, és megkéred őket, hogy nézzétek végig, melyiknek milyen feltételei vannak és válogassátok ki, hogy melyikhez nem kell semmi. Tudtommal ők az egyetlen olyan hivatal, akik ezt meg tudják tenni.

3. Az így kapott tevékenységi körökkel már bővítheted a vállalkozásod tevékenységét (a módosítás díj- és illetékmentes).

2013. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Légy politikus akkor büntetlenül annyit lophatsz amennyit akarsz és nem szégyenled.
2013. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es,köszönöm a segítséget!!!

2-es,ne légy ilyen közhelyes,nem lesz jobb tőle!

2013. júl. 27. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért gondolod hogy nem élnek jobban a meglopott miliárdokkal vezetöink????
2013. júl. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni..

Egyéni vállalkozást szeretnék nyitni. Fa ékszeres dobozokra helyszínen megvárható pirográfiai művelet végzése. (égetés)

Fa tárgyakra rövid szöveget, nevet, motivumot szeretnék égetni, illetve ezt értékesíteni.

Szak képesítést kérnek a gravírozásra: asztalos vagy fa forgácsoló-t. Mivel én nem faragom a fát csak egy egyszerű műveletet égetést hajtok végre, a kérdésem az lenne van e olyan tevékenységi megnevezés amihez nem kellene végzettség és le fedi ezt a kört.


Az okmány irodába csak annyit mondtak h ez így nem jó és értesíteni fognak, hogy mi lenne a helyes megnevezés, de el telt azóta egy hét és semmi válasz.. A központi hivatal pedig 7000Ft+Áfa összeget kérne a segítségért.


Nagyon fontos és sürgős lenne a segítség. még 20 napunk van, hogy ezt rendbe rakjuk.


Előre is köszönöm a segítséget nyújtó válaszokat!


Üdv: Zsuzsa

2014. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!