Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szeretnék saját boltot nyitni,...

Szeretnék saját boltot nyitni, megtehetem hogy rendelek egy oldalról termékeket és azt árulom?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon olcsó oldalt, minden féle termékekkel, és szeretnék egyszer nyitni egy kis üzletet, és erről az oldalról szeretnék termékeket rendelni, mert tudom hogy egyedi lenne és még jó árban is.

Olyan termékek vannak ott pl. egy nyaklánc amit a facebook shopposok 2000ft ért árulnak, és ebayen 840 ft.

És ezen az oldalon 80 ft, csak annyi hogy több mennyiségben lehet csak rendelni egyszerre és én ezt szeretném csinálni!


De most nem tudom hogy ez hogy működni, tehetném ezt simán? adót fizetnék persze, de legális lenne?



2013. júl. 24. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben a cég amit alapítasz rendelkezik olyan tevékenységi körrel (pl ilyen lánc esetén.. mondjuk.. ajándék kiskereskedelem vagy ilyesmi), valamint az oldalon kapsz róla számlát és az eladások után megfizeted az adót/járulékokat - nos ebben az esetben nem látom problémásnak.
2013. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Linkoln ***** válasza:
69%

Igen, megteheted.

De azért azt vedd figyelembe hogy nem találtad meg a szent grált. Ha közvetlen a gyártótól veszed, nagyobb tételben, akkor tényleg olcsóbb, és kedvezőbb az ár.

Erre neked még szépen lesznek költségeid, így te sem adhatod nagyon olcsón.

Nyílván kínából akarod hozatni az árut, ahol már szállítási költséggel is számolnod kell.

kb 5% átlagosan a vám. Erre 27% áfa. Legalább 2x-esáron kell adnod hogy maradjon rajtad mondjuk az eladási ár 33%-a. (100% beszerzési ár, 5% vám, 27% áfa, 67% haszon)

Nem lehet korlátlan hasznod, mert akkor nagyon sok adó súlyt, és ÁFA körösnek kell lenned. Ami továbbiköltség.

Ha ezzel számolunk, hogy az eladási ár a beszerzési ár duplája, és az 1/3-a a jövedelmed, akkor egy évben kb 6 millios haszon után rajtad marad 2millió ft jöedelem.

Ebből ki kell fizetned az iparűzési adót mindenképpen. A helyet ahol hirdetsz.

10% SZJA, majd még 27% adó kötelezően. Marad kb 1,2milliód.

Ebből adhatsz magadnak minimálbért, ami után fizetned kell újra az adód, és a járulékaid. Azaz sima minimálbér, ami a vállalkozásodnak havi 110 ezerbe van, és neked marad belőle 72 ezer, a lehető legjobb esetben. Ez egy egész komoly egyszemélyes vállalkozás. KATAval jobbra kihozhatod, csak szemléltetni akartam hogy nem olyan egyszerű és egyértelmű a dolog. Több milliós tőkére sükséged van hogy belevágj, és ne menj csődbe.

További negatívum hogy a kínai import kétharmada átverés, televan csalókkal, mert nehéz utánuk menni.. Sőt..

Ha alibaba, vagy hasonló kínai nagyker összegyűlytő oldalakon agyalsz, akkor nincs vészes probléma. Tanulni kell, olvasni, tőkét szedni, még többet tanulni, rászánni az időd, erőd, és vállalkozni. Nincs biztos vállalkozás, ha lenne, mindenki azt tenné és nem lenne..

80ft-ért soha nem kapsz meg egy 2000ft-os terméket nagytételben sem.

Ha már egységenként fele a beszerzési ár az eladási árnak,lehet belőle valami, feltéve ha nincs sok eladó, egyeduralkodó tudsz lenni, és van a termékre kereslet.

Sajnos, erős gyanúm hogy valami durván kínai csaló hirdetése lehet az ami számottevően olcsó. 80-2000-res áttétel nem létezik. Ha még is azt hiszed hogy igen, akkor vagy te vagy a hülye, vagy mindenki más.

2013. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen
2022. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hat ez mar nagyon elterjedt… kar hogy akkor nem kezdtem bele….
2022. júl. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!