Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozók, üzlettulaj...

Egyéni vállalkozók, üzlettulajdonosok! Mennyit tudtok félretenni a vállakozásotokból adókat, járulékokat stb levonva? Érdemes egyéni vállálkozást nyitni 24 évesen? Milyen vállalkozásotok van?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Családi vállalkozást örököltem 22 évesen (most 24 vok). virágüzleteknek szállítok saját készítésű és vásárolt külföldi szinte mindenféle árut 10 megyében (kivéve élő növény). adózási okokból hivatalosan nincsen alkalmazott de igy is kb 100e a havi fizetnivaló (+munkabér, lakáshitel, gázolaj, alapanyag beszerzés, könyvelő, telefonszámla, villanyszámla és minden más kiadás ami csak lehet, így havi 7-900ezer jó magyar Ft a teljes kiadásom) főképp idény jellegű munka. Nem nagyon éri meg ilyen költségek közt itthon csinálni semmit. éves szinten van nagyjából 18-22 milliós bevételem amiből szezonzárás után ház javítgatása, 1-2 évvel ujabb kocsi vétele után félre tudok rakni fél évre munkabéreket és vagy 1-2 millát ha kell akármire is pénz ami sajnos gyorsan elkopik hisz élni is kell valamiből +váratlan kiadások, de ezen kívül semmi luxus sincs az életemben mert azt már nem engedhetem meg magamnak, mert a maradék pénzt vissza kell forgatni. Jó az átlagnál azért jobban élek mert a boltban nem nagyon nézem meg az árakat h reggelire a szalámi kilója 800ft vagy 2000ft és szombaton ha elmegyek a bnőmmel egy szórakozóhelyre akkor néha elmegy 10-20 ezer meg hasonló kisebb dolgok de egy rendes külföldi nyaralást nem biztos hogy bevállalhatok már. a legnagyobb luxus az életemben az egy e60as bmw.

a számlákkal és az áfával én is mint mindenki állandóan játszadozok hogy jól jöjjek ki belőle, de azt is be kell vallani hogy ameddig az embereim 8tól 4ig dolgoznak eddig nekem a munkaidőm 7től 8ig terjed néha tovább is.

Most hogy gy benne vagyk magamtól tuti nem kezdenék bele de hát ezt örököltem pár évig még csinálni kell, muszáj.

csak akkor vágj bele akármibe is ha tudod hogy biztosra lesz rá kereslet és fedezni tudja a havi kiadásaid kétszeresét. Én pl télen mikor nincsen ugy munka fából csinálok kerti bútorokat, hintaágyakat, több nagyobb elemből összeszerelhető szanitereket stb amiből nyáron kéz alatt még pénzt lehet csinálni...

2013. aug. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!