Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó voltam, és...

Egyéni vállalkozó voltam, és sajnos hitel-és járuléktartozásom maradt fel. A kérdésem az, ha csinálok egy kft-t, amelynek én vagyok a vezetője, utolérhet-e a tartozás, pl. számlámat inkasszózhatják-e, cégre íratott autót lefoglalhatják-e?

Figyelt kérdés

2013. aug. 3. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A kft különálló jogi személyiség. Ha egy KFT-dnek tartozásai vannak azért a másik KFT-d nem felel semmilyen formában.


Csakis te a magánvagyonoddal. Tehát ha egy ügyvezető leszel egy új KFT-ben akkor az ottani ügyvezetői fizetésedből tilthatnak max. 50%-ot. De a KFT vagyonából nem.

2013. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kft-t nem, de a te magánvagyonodat igen.

Mivel egyéni vállalkozó korlátlanul felel a magánvagyonával. Ha most utólag "kimented" a vagyonodat egy kft-be, akkor viszont utolérheti azt is, ugyanis az fedezetelvonás, mely egyrészt büntetendő (büntetőjogilag is), másrészt a hitelező irányába érvénytelen.


Szóval bocsi, de ezt már sehogy nem úszod meg.

2013. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!