Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » S. O. S.! Mi kell ehhez? Van...

S. O. S.! Mi kell ehhez? Van még alkalmi munkavállalói kis könyv?

Figyelt kérdés
Apukám vállalkozó, zöldséget árul minden téren, kocsival jár a településekre. Én és párom sehol nem találunk munkát, már támogatás sem jár. Én most érettségiztem. Apukám mondta, hogy próbáljuk meg a dinnye árusítást, dolgoztunk 2 napot, jól ment, ezt szeretnénk folytatni. A jövőben tervezzük hogy megszerezzük a végzettséget és mi is kiváltjuk a vállalkozóit. Azonban ez még nem most lesz...milyen papírokat kell beszereznem, hogy ha megállítanak, ne büntessenek meg? Van még ilyen alkalmi munkavállalói kis könyv, amibe matricát kell ragasztani? Én mint lánya, nem segíthetek már be neki, ugye? Hétfőn megyünk a munkanélkülibe és kedden már mennünk kell dolgozni, másképp éhen halunk és nem tudunk rezsit se fizetni. Mi a leghamarabbi megoldás?

2013. aug. 11. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs, egyszerűsített foglalkoztatás van helyette. Ha apukád vállalkozó, akkor a könyvelője tudni fogja.
2013. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Le is írnátok hogy akkor hogy van pontosan?
2013. aug. 11. 17:26
 3/4 A kérdező kommentje:
AZT HOLNAP MÁR KI IS TUDOM VÁLTANI? ÉS MEHETEK ÁRULNI??
2013. aug. 11. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:

ár nincs fizikailag kiskönyv, sem bélyeg.

Neten, vagy telefonon kell bejelenteni a munka megkezdése előtt az egyszerűsített foglalkoztatást a NAVhoz.

A honlapjukon megtalálod az infókat, vagy rákeresel a neten az egyszerűsített foglalkoztatásra.

"Én mint lánya, nem segíthetek már be neki, ugye"

Már megszűnt a segítő családtag, ezért nem.

Az egyszerűsítetthez nem kell a munkaügyibe sem menned, bejelenti apukád és már dolgozhattok is.

2013. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!