Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mai világban mennyi esélyt...

Mai világban mennyi esélyt láttok, hogy magánhitelezőt / befektetőt találok?

Figyelt kérdés

úgy 1 hónapja zárták be a faluban lévő kocsmát ,mert a tárolókba házi borokat ,pálinkákat ,s egyéb piákat töltögettek ,s egyéb ügyleteik miatt.

Gimnáziumi barátom az üzlet helyiség tulajdonosa,így előnyből indulhatok a helyért illetően.


A legközelebbi kocsma most úgy 5-6km-re van a másik faluban ,annak is a távolabbi szélén.


Magam részéről a tőke megvan,de még úgy 3 millió kellene nagyjából és befektetőt keresnék rá.


Annyit tudok garantálni,hogy 3 éven belül 30%-kal több pénzt kap vissza mint a befektetett (nagyjából) 3millió forint,ezt ún.szerződésnek is nevezhető hitelesített iratokkal garantálnám,hogy amennyiben a 3 év lejárta után nem kapta meg a befektett összeget ,s az általam garantált +30%-ot ,akkor a ő tulajdonát képezné a Mercedes Elnagh tipusú lakóautóm ,mostani piaci értékét nézve 8millió forint.



2013. aug. 17. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Magánbefektetőt lehet találni, de nem egy falu végi kurta kocsmára és egy polgári szerződésre. Ugyanis az kb. semmit nem ér.


Magánbefektetők amúgy évi 15-20% alatt nagyon ritkán hiteleznek, mert egyszerűen nem éri meg. 3 évre 30%-ra az arcodba fognak röhögni. A lakóautóval pláne, soha senki sehol nem fogad el járművet fedezetnek, hiszen akár holnap mikor kiállsz a kertből rommá törheted.


Miért nem fordulsz bankhoz? Bank adna 30-40% THM-re hitelt - vagy akár még jobb feltételekkel is. Gondolom ha 8 gurugás lakóautód van akkor valami ingatlanod is.

2013. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

abszolút nem polgári szerződésre gondoltam én se.

csak nyaralás alkalmával szoktuk használni ,viszont már csak a balatonra szoktunk menni ,ott is rokonoknál szállunk így eladási listán van,de mivel 3 hónapot kaptam ,arra hogy beletudjak kezdeni,arra meg nem veszem ki az üzlethelyiséget,hogy még kell pénz viszont az üzlethelyiség ott áll.


jármű (Autó) van 3 is,ház csak 1 ,így azt csak legvégső lehetőségként akarom megpróbálni.

úgy 1000-1200 ember él a faluban,szóval mint egyetlen hely az italozók számára ,fantáziadús üzletlenne,hisz a közelben nincs konkurencia

2013. aug. 17. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Helyismeredet neked van. Én csak azt mondtam, hogy ilyen feltételekkel sosem fogsz magánhitelezőt találni.


Akkor talán úgy jársz a legjobban, hogyha eladod - ha kell áron alul - a lakóautót. Egy 8M-s lakóautót biztos el lehet adni gyorsan 5,5-6M-ért. És már meg is van a pénzed. Ha amúgy sem használod akkor teljesen mindegy.

2013. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3M-ért felesleges magánozni, a bank ott van erre. A 30%-s THM teljesen bevett árfolyam, ha körbenézel még olcsóbban is találsz.
2013. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

gondolkodtam picit és utánna nézek melyik bank lenne a legmegfelelőbb és bemegyek majd tárgyalni,hogy ez nekem tényleg megérné-e.

Nekem ez most olyan lehetőségnek tűnik,hogy ilyen többet nem nagyon lehet,hisz 1000-1200-an élünk itt,és ez volt az egyetlen kocsma.

2013. aug. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!