Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van pénz a fuvarozásban?

Van pénz a fuvarozásban?

Figyelt kérdés
Apám ezen gondolkozik, hogy saját fuvarozó cégje legyen. Vagy ilyen céget akar megvenni, vagy újat alapítani. Nemzetközi fuvarokat akarna lebonyolítani kamionokkal. Mennyi pénz kell ehhez ? Mennyi kamion kell induláshoz hogy megérje elindítani egy ilyen céget ?
2013. aug. 18. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezeket kérdeznie kell, akkor ne fogjon bele, mert bukta lesz.
2013. aug. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na igen, az 1000+1 fuvarozó cég között, nem valószínű, hogy azé fog befutni, aki nem ült még kamionban sem.
2013. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
apám akarja ezt csinálni, én mint a fia csak úgy kérdezem tőletek, nyilván ő tudja, hogy mi hogy van.
2013. aug. 18. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Most raktak plusz adót a fuvarozók vállára, egy kamion 15-20 milliónál kezdődik, amiből kezdésnek kellene azért legalább 5-6 darab, de inkább 8-10. Azokba sofőrök illetve egy telephely ahol a kamionokat lehet tárolni és a fuvarokat szervezni. Szerintem alsó hangon 150-200 millió környékén járunk olyan havi 10-15 milliós költséggel. Hogy profit mennyi lenne, azt nem tudom, de amint látod olyan 16-18 milliós bevétel legalább kéne pusztán ahhoz, hogy egy minimális profitot tudjon termelni a cég.

Ha a fater ennyire fuvarozni akar, legalább ne nemzetközi szinten kezdje, oda nem árt egy kis tapasztalat. 3,5 tonna alattiakon nincsen akkora teher, abban van ráció, mert valószínűleg sokan áttérnek rá, ahol kissebb adagokban megoldható a szállítás. Legalább olyan komoly logisztikát kíván, mint a nemzetközi, de szerintem nagyobb jövője van, aztán ha bejön, lehet tovább terjeszkedni nagy belföldi fuvarozásra meg később nemzetközire. Kisáru fuvarozásra akkor is szükség lesz, ha a nemzetközi áruforgalom mondjuk a közútról a vasútra tolódik, tehát valamivel biztosabb lábakon is áll.

2013. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
ismeretség nélkül nagyon nehéz... ha nyers szerelvényben gondolkodik legalább Euro 3-ast kell vennie az meg 4-5m ft-tól kezdődik (természetesen használt), hiába írta az előző hogy X kamion kéne igen ám de kell is rá munka!!!! MUNKA MUNKA MUNKA ez a lényeg! ha van tőke de nincs munka megette a fene az egészet... Egyik ismerős régebben ADR-es beszállító volt mint Auchan, szerintem az egyik legjobban fizető fuvarok közé tartozik az ADR
2013. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"apám akarja ezt csinálni, én mint a fia csak úgy kérdezem tőletek, nyilván ő tudja, hogy mi hogy van"


Ezek szerint nem vagytok beszélő viszonyban, akkor meg minek tekered itt magad?

Esetleg csak a kérdésed kamu?

2013. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem nem kamu, és családban élünk szóval nincs probléma közöttünk sem.
2013. aug. 23. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!