Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mivel lehetne feldobni a...

Mivel lehetne feldobni a fagylaltot, hogy jobban vonzza a népet?

Figyelt kérdés

Apukám vállalkozó. Régen nagyon jól ment, de már annyira elszaporodott a sok fagyis, hogy kezd csődbe menni. Arra gondoltam, ki kéne találni valamit ami feldobná a fagyit, valami újdonságot, ami senkinek nincs (még...). Már próbálkoztunk színes cukorkával, öntettel,édes tölcsérrel...de ezek is már lejárt lemezek. Gondolkodom én is rajta, de szívesen fogadnék pár jó ötletet.

Egyébként a fagyija tényleg nagyon finom, de valamit muszáj modernizálni már, az kell az embereknek.

Mi az, ami miatt ti biztosan tőle vennétek fagyit és nem a másiktól? Meg az is a baj, hogy sok mindenki már inkább jégkását vagy mojitot vesz. :(



2013. aug. 20. 21:55
 1/6 anonim válasza:
62%
2-őt fizet 3-at vihet? :D különlegesebb izék? levendula, nutella.. esetleg kuponokat lehetne használni. Te kiállsz elosztogatod és a kupon felmutatásával 100 ft kedvezményt kap a vásárló. Vagy minden 10-ik gömb után akihez a 11-nél ér a sor egyet ajándékba kap. Ezek jutottak eszembe. ( persze ezek közül egyet lehet csak, nem összevonni mert akkor már mínuszba jönnétek ki :P )
2013. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én apukám is vállalkozó volt és csődbe is ment, mer elszaporodott a vízvezeték szerelés, apám meg iszákos is lett.
2013. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Térben, időben, árban és minőségben tud mozogni.

Ha a standja rögzített és nem tud kivenni más helyet, ami forgalmasabb, akkor ez kilőve.

Időben elég szerencsétlen a dolog, mert többet vagy jobb (kevesebbet, de forgalmas alkalmakkor) időpontokban kéne nyitva lennie.

A minőségbeli mozgáshoz mivel nem vagyok cukrász én annyira nem értek - ehhez igazából ő és a konkurenciája tudna hozzászólni.

Viszont ha a többieknél olcsóbban árulja a fagyit, akkor sokkal több vevője is lenne. Ha sokkal jobb minőségű fagyit árulna, akkor kevesebben lennének, de többet lennének hajlandóak fizetni egy gombócért vagy extrákért. Akármelyik felé is mozdulna el esetleg, fontos, hogy az információ eljusson a potenciális vevő agyába (A- én vagyok a legolcsóbb, B-itt a legfainabb fagyi).

2013. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Triciklin árul, szóval nem helyhez kötött, kivéve ha vásárba megy. Nem is a településekre irányult ez a kérdés, hanem inkább a rendezvényeken, mert a vevő lát 5 fagyist, és el kell döntenie, melyiktől vesz. Mi az a szempont, amit először megnéz. Modern, extrák, újdonságok. Talán át kéne festeni a triciklit sokszínűre, mert most is szép, de elég egyszerű szerintem, viszont kéne még a fagyihoz is valami plusz, hogy ki akarják próbálni. Mindig az újdonságra kapnak.

A településeken meg megvannak az állandó vevők, de vannak akik csak a jégrémet veszik, vagy a modern fagyis kocsitól csavart fagyit, hiába vízíze van.

2013. aug. 21. 00:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendezvényeken szerintem akkor vesz fagyit valaki, ha meglátja a fagyist, és megkívánja fagylaltot. Ha a tiéteket látja meg, akkor tőletek fog venni, ha másét, akkor attól. szóval szerintem a legjobb ötlet, amit te leírtál: fessétek ki a kocsit élénk színekkel, amitől szinte megkívánja az ember, hogy vegyen egyet. Esetleg alkalmazzatok valami egyéb dekorációt is a kocsin vagy mellette: nagy (ember nagyságú) fagylaltfigura kartonból, stb. Minden egyéb szerintem másodlagos szempont.
2013. aug. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kerdezo!

Nem olyan reg lattam pont errol egy musort valamelyik kiralyi adon mikor cukraszdakba latogattak el valahol talan a youtuob is fent lesz valahol. A lenyege pont az volt hogy tobbnyire tobb feneracios (fasgylalt) cukraszokkal keszult a musor ahol mutattak 1-2fortelyt. De ott is mindegyik muvesz elmondta, hogy a sim egyszeru fagylaltnak nincs eselye a piacon maradni. Tehat latvanyba kell eladni a finomabbnal finomabb fagyikat. Ma mar nem megy ugy, hogy egy "fektelyukbol" kerek csokit meg vanilliat es kesz ahoz latni kell azt es valami "extrem" modon megjeleniteni. A retegelt fagyikat is ezert hoztak be peldaul, es ezert vannak teletuzdelve, roszazva a fagyi tegelyek hogy meg vonzobb legyen a szemnek. Illetve a retegelt fagyik amik divatjak elik. Edes apad eleve ezzel nem tud triciklin ezzel szembe menni mert neki ugye se latvany elemei nincsenek sem pedig akkora kapacitasa ahol mondjuk kitesz minimum 15-20fele fagyit... Akkor meg a konmkureciarol szo sem esett... En laikuskent es atlagemberkent ugy gondolom es a velemeny az, hogy pl.: en ilyen fajta mozgoarustol nem is vasarolnek. Elhiszem, hogy finom meg minden de valahogy tavoltart es inkabb bemnnek valami fagylaltaozba es ott vennek fagyit. Persze nem valami kocsmaba ahol valami jegkrem fagyit adnak hanem rendes fagyit!

2013. aug. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!