Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent ez. :"A gazdasági...

Josefinho kérdése:

Mit jelent ez. :"A gazdasági tevékenység tevékenységi engedély és bejelentés nélkül gyakorolható. "?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok teljesen tisztában azzal, hogy ez voltaképpen mit is jelent, ezért inkább megkérdem itt.

Köszönöm a segítséget.


2013. szept. 3. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre kíváncsi leszek én is
2013. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Ez azt jelenti, hogy magára a tevékenységre nem kell külön engedélyt kiváltani. Simán regisztrálod magad egyéni vállalkozónak, vagy alapítasz egy céget, és már végezheted is, nem kell külön hatósági engedély. Én például egyéni vállalkozó vagyok, ezen belül nyelvtanár és idegenvezető. Az idegenvezetéshez kellett tevékenységi engedély, a nyelvtanításhoz nem.
2013. szept. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

Magyarán ahova ez van kiírva, nem kell olyan iskolai végzettségemnek lennie, amilyen tevékenységet szeretnék folytatni a vállalkozás keretein belül.

Remélem jól értelmeztem? :)

2013. szept. 3. 17:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az iskolai végzettség és a hatósági engedély két külön dolog. Nagyon sok tevékenység végzéséhez kell képesítés, de csak viszonylag kevéshez kell hatósági engedély.

[link]

[link]

Itt a két lista.

2013. szept. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!