Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 3 millió forintért dohánybolt...

Evele123 kérdése:

3 millió forintért dohánybolt nyílt 2013. szeptember 12-én. Szabályos lehetett?

Figyelt kérdés

Van egy kisbolt, ahol szept. 12-én szerdán nyílt meg a "nemzeti" dohánybolt. A bolt tulaja külföldi származású és beszélgettek az egyik vásárlómmal, ő mondta, hogy leadott 3 millát (talán kaució???) valami vezető jobboldali politikusnak és megnyithatta a dohányboltját. Hivatalosan, leválasztott külön boltrész, ahogy azt kell.

Ez tényleg szabályos / legális lehetett???

Priviben megírhatom, hol van ez a bolt.



2013. szept. 16. 07:46
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen nagy valószínűséggel nem legális.


A koncessziót megpályázni kell, és nem megfizetni.

Ez a pénz valószínűleg csúszópénzként szolgált, hogy a koncessziós pályázaton a pénzt adót hozzák ki nyertesnek, "teljesen korrekt" elbírálással.


Sajnos az emberek (főleg a valamilyen hatalommal bíró emberek) pénzért igen sok mindenre hajlandók.


Nem érdekel, hogy hol van ez a bolt - mert szerintem nem ez az egyetlen ilyen eset.

2013. szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Az ismerősödnek, vagy neked élénk a fantáziája. Aki már bele tudna szólni az elbírálásba, az nem fog 3 millióért kockáztatni, a boltos meg aztán pláne nem fogja elpofázni, ha így volt. Az is elképzelhető, hogy a boltos csak beblöffölt valamit az ismerősödnek, mert tudja, hogy fogékony az ilyen információkra. Kismillió szituációt el tudok képzelni, ami sokkal valószínűbb, mint a vezető jobboldali politikus lefizetése sz@ros 3 millióval. Még maga a kérdés is lehet sima ellenzéki trollkodás, nekem nagyon olyan szaga van.
2013. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak köszönöm a magvas válaszát.

1. Budapest XIX. kerületében a Pozsony utca Karton utca kereszteződésében van egy vegyesbolt (Márkus-csemege). Az ismerősöm mesélte, mert ő lakik ott, én csak a buszról láttam átutazóban. Ami tény: a pályázati határidő már régen lejárt, eddig még nem volt ott dohánybolt, most pedig az utcáról nézve az épület bal része le lett választva az üzlethelyiségtől és nemzeti dohányboltként üzemel. A tulaja egyébként román. :-P

Vietnámiak (Vimpex-drink), románok meg ki tudja kik a nyertesek...

És nem a levegőbe beszélek mert utána lehet nézni.

2013. szept. 16. 15:42
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Tudom, hogy nem priviben küldtem el a címet, de nem izgat.

Nem mondanám, hogy élénk a fantáziám, az ismerősé sem az. Amit tudok, hogy baráti viszonyban van a tulajjal.

Mit blöffölt volna be??? Szorítkozzunk a tényekre: Szeptember 12-e előtt nem volt ott dohánybolt, azután igen.

Nem ellenzéki trollkodás, csak józan paraszti ésszel felvetett kérdés. Eddig nem igazán érdekelt a politika, de hogy akik most a hatalmon vannak, ezek eddig a legganajabbak, az biztos!!!

2013. szept. 16. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Az égvilágon semmit nem jelent, hogy később nyitott meg. Lehet, hogy a másik nyertes nem nyitott meg, bezárt, vagy elvették tőle a jogot, vagy az első körben nem volt rá jelentkező, meg még millió más ok is lehet. Olyan nincs, hogy lefizetsz valakit, és kiadnak még egy jogot. Ezt még is hogy gondoltad? Bármelyik magyar állampolgár jelentkezhetett nem volt sehol kőbe vésve, hogy 15 generációra visszamenőleg magyar állampolgárnak kell lennie a pályázónak. Te hány felmenődig tudod bizonyítani, hogy magyar vagy? Na ugye. Ebből is látszik, hogy tisztán plltikai provokáló kérdést tettél fel, csak akkor ne játszd az eszed, hogy vajon mi lehetett, és rögtön a politika topicban oszd meg a teóriád légyszives. Köszönjük. Amúgy is marha uncsi már ez a téma, mást kellene màr kitalálni.
2013. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A koncessziót megpályázni kell, és nem megfizetni."


Elv és gyakorlat nem ugyan az...

2013. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg a másik nagy hülyeség hogy Fideszes kell nem jobboldali politikus!!!
2013. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondá a bukott baloldal liberális komcsi fizetett hőbörgője. :) Köszönjük Emese!
2013. szept. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Shai-Hulud ***** válasza:

"Elv és gyakorlat nem ugyan az..."

Na erre akartam felhívni a figyelmet én is.

(első voltam)

2013. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!