Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munka mellett szeretnék egy...

Munka mellett szeretnék egy egyéni vállalkozást indítani, mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Számtech nagykerből szeretnék, vásárolni és értékesíteni.

Ha veszek bruttóba, annak az áfája leírható eladás után?

Ezeknek a vissza fizetése hogyan megy? Könyvelő kb mennyibe fáj, aki ezt figyeli? Halottam erről a KATA-ról ahol havi 50.000et befizetek. Ott a TB-m is be van fizetve?

A lényeg hogy idővel szeretnék csak ennek/ebből élni, azaz simán átlépném az éves 600.000Ft-os bevételt.



2013. szept. 20. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Loooool

Képben vagy nagyon de inkább keretben!

2013. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy ahol most dolgozom, az le van szerződve egy pc nagykerrel. Én szokta áruért menni, és van amikor magamnak is veszek és eladom a neten, de nem vagyok számla képes és így garanciát is nehezen vagy nem tudok vállalni. Ezt szeretném valahogy szabályosan intézni. Erre lennék kíváncsi, hogy ennek mik a feltételei, miket lehet vissza igényel, mi áfa mentes?
2013. szept. 20. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
beszélj egy könyvelővel. Havi 5ért csinálják kb
2013. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nem főállású KATÁS vállalkozó lennél, csak másodállásban csinálnád, az havi 25.000.- Ft kiadás és csak a bevételi számláidat kell nyilvántartanod, könyvelő nem szükséges, max. önszorgalomból időnként felkeresed, ha kérdésed van. Áfával nem kell foglalkoznod, mer eleve nem kell nyilvántartanod a kiadásaidat. 0 % Áfatartalmú számlát állíthatsz ki, ha az alanyi adómentességet kéred. Évi 6.000.000.- Ft (nem 600.000.- Ft !) bevétel alatt éri meg a KATA, mert ha átléped, akkor már nem csak havi 25.000.- Ft-ba fog kerülni, hanem asszem a különbözet 40 %-al adózik.

Plusz költségek:

1.,Iparűzési adó (én a 2.500.000.- Ft-os átalányt választottam, hogy ne kelljen a számítás miatt a kiadási számlákkal foglalkoznom, így nekem éves szinten kb. 47.000.- Ft

2.,Kamarai regisztrációs díj 5000.- Ft (egyszeri kiadás)

Most váltottam ki, szólj, ha segítsek!

2013. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!