Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha külföldre megyek dolgozni...

Ha külföldre megyek dolgozni és már felvettek akkor azt be kell jelentenem itthon valamelyik hivatalnál?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A tb-t le kell mondanod vagy ideiglenesen szüneteltetned kell. A formanyomtatványban a kérdésre hogy miért beírod hogy külföldön dolgozol majd.

Mivel most szeptember van, így az idei adóbevallásnál amit még le kell adnod, szintén jeleznek kell, hogy azért csak szeptemberig adózol mert külföldre mentél

2013. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, de senki nem szokta bejelenteni.
2013. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok.. Hidd el, érdemes bejelenteni, mert később meg is büntethetnek érte.. Engem a TB büntetett meg mert nem jeleztem..
2013. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Holnap be is megyek a TB-hez és bejelentem mert csak okt. 1-től állok munkába.
2013. szept. 22. 22:06
 5/7 nagylilla131 válasza:
Én azt szeretném,megtudni hogy itthon adózom e ha kimegyek au pairkedni! Október 2. megyek és annyi oldalt ányálaztam már hogy most nem tudom, mi is van pontosan!
2013. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel a legtöbb au-pair munka nem bejelentett munka, mert nem fizetést adnak hanem zsebpénzt, így még kint sem adózol belőle.

Magyarországon csak annyi a menet, hogyha év közben megy ki valaki külföldre, akkor az adót évre még kell bevallást készíteni.

Ha valaki októberben megy ki külföldre, akkor januártól-októberig kell írni egy adóbevallást. októbertől-decemberig ha kint adózol akkor csak beírni hogy itt dolgozol és ott mennyit adóztál, vagy ha nem adózol kint akkor beírni hogy nincs munka..

2013. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!