Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ez miért van? (Bővebben lenn! )

Ez miért van? (Bővebben lenn! )

Figyelt kérdés

Volt egy vállalkozásom Magyarországon, egy kávézó, teázó és kész, minőségi alap anyagokból készült, egészséges szendvicseket árultunk helyben fogyasztva és elvitelre is. Becsődöltem, annyi volt a fizetnivaló, illetve kevés volt a vendég is, pedig jó helyen volt.(egy előkelőbb, budai kerület központi részén).


Jelenleg Dublinban(Írország) ugyanilyen stílusú helyet nyitottam, hasonló környezetben, mégis sokkal jobban megy, sőt, hála istennek, szárnyal a vállalkozás, rengeteg a vendég, bővíteni is kellett a helyet, stb.


A kérdés lényege, hogy Magyarországon miét nem megy még az olyan vállalkozás sem, amire azt gondolná az ember, hogy igény van? És nem utolsó sorban, miért nem teremtenek olyan gazdasági helyzetet, melyben megérné vállalkozni? Illetve azt hittem, hogy bennem van a hiba, hogy nem ment a vállalkozás, de tévedtem, hiszen itt sem csinálok semmit másként, mégis ég és föld a különbség a két ország vállalkozásokhoz való hozzáállása között!



2013. okt. 2. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon egyszerű a megfejtés. Ahol nyitottál, meg úgy általában itthon nincs igény az ilyesmire. Azt mondtad, hogy vendég sem volt. Tehát nem arról van szó, hogy dugig voltatok, még sem maradt pénz, hanem vendég sem volt. Nem volt rá igény. Kint meg van, örülök neki amúgy, hogy sikerült.


Kanadában jártunkban azt figyeltük meg, hogy egész más az étkezési kultúra. Nálunk egy háziasszony egész délelőttöket tölt el a konyhában már kora reggeltől, egy vasárnapi ebéd kedvéért. Nem akarták elhinni, hogy több órán át fő a húsleves. :D Aranyosak voltak. Nálunk egy sima falusi öregasszony lefőzi a legtöbb étterem kínálatát. Nálunk megváltás a hazai koszt, más, pörgősebb, gyorsabb országokban meg az éttermi kaja a megváltás. Nekik nincs is igényük minőségibb kajára, sokan életvitelszerűen étkeznek a mekiben. Mások az étkezési szokások, ennyi.


Nagyon sok jól menő vállalkozás van az országban. Ha nem lett volna 40 év kommunizmus, hanem annak rendje módja szerint alakulhatott volna az üzleti élet, akkor jobb lenne a környezet. De 40 évnyi pénzügyi kultúrát nem lehet kitörölni a fejekből. Még 50 év legalább. Néha olyan kérdéseket szegeznek nekem a vásárlóim, hogy teljesen le vagyok merevedve. A kedvencem: "Szóval akkor maga megveszi olcsón, és eladja drágán?" és ez nem egy, nem kettő ember. 2013-ban, Magyarországon. Ez van. Ennek nem sok aktuálpolitikai oka van, a pénzügyi kultúrának kell kifejlődnie.

2013. okt. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, a pénzügyi kultúra valóban messze van még a nyugatitól, sajnos.
2013. okt. 2. 20:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igen a tied biztosan :)


A "kávézó, teázó" szerinted a pénzügyi kultúra része? (?kávéházi kultúra?)

2013. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon messziről kellene kezdeni, hogy megértsd, inkább hagyjuk.
2013. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jo sok penzed lehet ha csodbe mentel es meg utana egy masik ceget is tudtal nyitni. APEH-et kuldom rad.
2014. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!