Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van arra esély, hogy az...

Van arra esély, hogy az egyetemen a tanáraim, vagy ha nem is ők közvetlenül, de valamelyik ismerősük lenyúlja az ötletemet?

Figyelt kérdés

Tervezést tanulok az egyetemen, egy bizonyos anyaggal foglalkozom (kerámia) és kezdenek képbe jönni olyan kombinációk, technológiák, megoldások a fejemben, ami már szinte adja magát az ellopásra.


Nem is a kósza szemlélődőtől félek, sokkal inkább a sok "neves" "dizájner" keramikustól, akik szinte a szarból élnek meg, nem tudom mit tennének, ha felfedeznék az aranyat az ötleteim között.


Én szeretném a kerámiát elektronikával ötvözni. Ledekkel átvilágítható, érintőkapcsolókkal hangolható, hűthető, fűthető, tehát szó szerint életre lehet kelteni.


Viszont rettegek attól, hogy mi fog történni, amikor lerántom a leplet ezekről a tervekről és elkezdem megvalósítani őket.


Megtapsikolják és utána az általuk már kiszemelt legjobb protekciós diákok is hirtelen elkezdenek ugyanebbe az irányba dolgozni? Mert ugye miért is ne.... ez bárkinek az eszébe juthatott volna.


A kérdés:

Jogos a félelmem?

Hogyan védhetem magam?


2013. okt. 15. 01:01
 1/7 A kérdező kommentje:

Persze ez az egész kettőség, mert ha jól sül el a tervem sztár lehetek az egyetemen és azok partnerei "figyelői" között is. Rengeteg megrendelőre tehetek szert és ha nagyon bebetonozódik a rangom egy jó ideig tabu lesz belenyúlni másnak abba, amivel foglalkozom.


Bár egy volt középiskolai tanárom már az én vonalamat próbálja betáplálni a saját diákjaiba... szerencsére nem veszik az adást. De az egyetem más lesz....


Tényleg félek. Az egész életemet erre szenteltem. A jövőbeli sikerem, megélhetésem foroghat kockán. Lehet, hogy jobb lenne az egyetem után belekezdeni a kombinációkba?

2013. okt. 15. 01:03
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondom először próbáld kiismerni az oktatóidat. Szimpatikus, megbízható tanárral kezdj kísérletezésbe, aki a te érdekeidet fogja nézni és nem a sajátjait!
2013. okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt sosem lehet előre tudni.
2013. okt. 15. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, de érezni lehet. Ha biztosra akarsz menni, akkor inkább maradj csöndben, de azért érdemes ezt megfontolni.

Sokszor egy oktató nagyon jó tanácsokkal tud ellátni és ahelyett, hogy a saját érdekeit nézné, a diák boldogulását segíti elő. Pl. egy jó OTDK témának tudnám elképzelni. Nagyon sok találmány/jó ötlet születik így. Írásba, előadásba is lehetne fektetni és így lenne a kezedben valami, ami bizonyítja, hogy saját ötlet, bár kétség kívül a felkészítő tanár neve akkor is ott szerepel. Szerintem 100%-ra soha sehogy nem fogod tudni kivédeni az ötletlesők jelenlétét sajnos.

2013. okt. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

simán lenyúlhatják ha kellően gátlástalanok

olyanokkal állj össze akikben 100%-ban megbízol vagy pl nem értenek a technológiahoz de jo salesek, rendelkeznek networkkel, de még igy is átcseszhet bárki

ilyen a világ

2013. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

en azt mondanám egyetem alatt semmit, vagy az egyetemen kivul, hacsak annyira nem jó barátod az egyik oktató

már ha később ebből szeretnél élni

első körben neked is a one pager-t javaslom, mondjuk pénzügyi terv nélkül

2013. okt. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet szart sem ér az ötleted, vagy már régen megcsinálta más, esetleg te voltál lusta figyelni az órán, esetleg félálomban voltál mikor erről volt szó (megmaradt benned és saját ötletnek éled meg)...


Viszont ha ennyire jó ötletnek, kolosszális dolognak érzed védessed le jogilag évi 30 000Ft, de ha ennyit sem ér meg akkor valószínűleg csak egy gyerekes féllángolásról van szó!

2013. okt. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!