Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozás ezekkel az eszközö...

Vállalkozás ezekkel az eszközökkel beindítható? Érdemes egy 2005-ös telepítést megvásárolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék almatermesztéssel foglalkozni (decemberben diplomázom gazdasági agrármérnökként). A kérdésem az lenne hogy beínditható-e a felsorolt eszközök meglétével, mármint hogy elegendő-e ezek az eszközök a termeléshez?


1 db Lamborghini 1050 Premium traktor (ez megvan)

2 db Fliegl 14 t-ás pótkocsi (ez is megvan)

1 db Forrás 2000 permetező (ez is megvan)

1 db Forrás 650 vegyszerező (ez is megvan)

1 db Iveco 35 Daily kisteherautó (ez is megvan)


1 db Iveco EuroCargo teherautó (beszerzendő)

1 db teherautóhoz való pótkocsi (beszerzendő)


A gyümölcsös, amit megszeretnék vásárolni a télen, az 5 ha-os 2005-ös telepítés. A benne lévő almafajták: Mutsu, Watson Jonatán, Idared, Jonagold, Gála, és Golden. Szeretnék saját telepítést is, azt pedig tavasszal tervezném mert a területet még bekell keríteni, felszántani és előkészíteni az ültetéshez.


2013. okt. 15. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A mutsu-t, watson-t, golden nyugodtan vágd ki, és telepíts helyette jonagored almát. Idaredből, meg jonagoredből lehet a legtöbbet eladni. A jonatán még egész jó, meg egy kevés gála, a jonagold meg elmegy a gored mellett, de azért ne erőltesd. Ekkora területhez nem kell a nagy iveco sztem, bőven elég a "kicsi" a daily. Amúgy meg hajrá, én drukkolok! :) Örököltél, vagy pályázat?
2013. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ. A meglévő eszközöket egyedüli unokaként diploma-osztóra kapom apai nagyszüleimtől 28 ha földdel együtt, papa (68 éves) már nem akar gazdálkodni és átadja a stafétát nekem. A 28 ha-nak a felét szeretném tavasszal betelepíteni, elsősorban Idared, Gála, Jonagored és Jonagoldra gondoltam. Szeretnék fiatal gazda programra pályázni. A maradék 14 ha-ra egyenlőre kukoricát tervezek vetni. Gyümölcstermesztésben nincs sok tapasztalatom vagyis egyáltalán nincs, papa szántóföldi növényekkel foglalkozott. Ha még esetleg tuddsz jó tippeket, szívesen fogadnám :)
2013. okt. 15. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Én óvatosságra intenélek. Egyrészt a fiatal gazda pályázatban nagyon jól hangzik a 10 milka, csak brutálisak a követelmények. Valójában azt a pénzt 5 év alatt vissza is szedik adó formájában, alkalmazottakat kell fenntartanod, stb... sokan befürödtek vele a környezetemben, én már be sem adom. Ahhoz az üzemmérethez, amit elvárnak, ez nagyon kevés pénz, 30-40 millió lenne a reális, vagy 10 misiért kevesebb elvárás. De nem akarlak lebeszélni róla, ez csak az én véleményem.


Ha jól értem, te olyanba akarsz beleugrani, amit előtted senki nem csinált a családban, tapasztalatlanok vagytok. Családi vállalkozásból jövök, 40 év családi tapasztalattal a hátam mögött. Én személy szerint 6 éve kezdtem az önálló tevékenységet. Zöldség gyümölcsel kereskedünk, és termelünk is. Úgy kezdtem, hogy előre kimért paprikát-paradicsomot árultam kisiacon, 6 évvel később vqn egy tehermentes autóm, egy családi házam, ami 2 éven belül 100%ban fel lesz újítva, illetve egy saját boltom, amit egy családi házból alakítottunk ki. A bolton, meg a házon van még 5 milla hitel, de pár éven belül lejár. Mire elkészül a ház, meg lejárnak a hitelek, még mindig csak épp, hogy betöltöm a 30-t. Mind ezt fenntartható fejlődéssel, nagyjából legálisan, nagyobb kockázat vállalása nélkül. Amibe te bele akarsz ugrani, az nagyon nagy lépés egyszerre. A helyedben, első körben csak az 5 hektár almást csinálnám, abból rá fogsz jönni, hogy mennyit bírsz, mennyire tudod eladni, stb... a 28 hektár földet add ki bérbe, az legalább 1.5 millió évente, egy kapavágásnyi munka nélkül. Ekkora területen nem igazán éri meg szántóföldi kultúrákkal foglalkozni, de ezt biztos te is tudod. Szóval ha most mindent egyszerre akarsz, és nem hagyod, hogy kiforrjon a dolog, 80% eséllyel beletörik a bicskád, akár még az örökség is úszhat. Inkább tartson 4-5 évvel tovább, de hagyj időt magadnak, meg a vállalkozásodnak is, hogy kialakuljon. Akkor sem leszel még elkésve semmivel, ha nem csinálsz meg most rögtön mindent.

2013. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a választ. azért gondolkodtam ekkora telepítésben, mert a városban van egy nagy feldolgozó aki almalevek, almachips és hasonló dolgokat állít elő, tehát a piac az megvolna rá. van egy másik helyi nagy felvásárló cég aki szintén rengeteg almát vásárol fel, a határ közelsége miatt rengeteg gyümölcsöt visznek ki romániába is. akkor lényegében ez a fiatal gazda pályázat hatalmas megkötésekkel jár? gyümölcstermesztésben nincs tapasztalatunk, búza-kukorica-napraforgó termesztéssel foglalkoztak a családban. fiatal vagyok (24 éves), nem akarok kapkodni, csak nem igazán tudom hogy hogyan működik ez az ágazat, egyetemen az elméletet oktatják a gyakorlatról pedig nem sok szó esik, valójában pedig nagyon eltérő az elmélet-gyakorlat viszonyulása egymáshoz.
2013. okt. 16. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
A léalmáért kb 30 ft-t fizetnek, vagy annyit sem, az talán fedezi a költségeit. Persze ilyen is lesz a termés között, mert ami lepotyog, hibás, féloldalas, jégvert, stb lesz, azt nem tudod eladni másnak. Amúgy a szép gored, idared alma ára most 125 körül mozog, később drágább lesz, mikor majd már a hűtőset hozzák, azon már rajta lesz a hűtés költsége is. Én még mindig azt mondom, hogy ha megvetted az 5 hektárt, és megéltél két március végi fagyot, meg egy augusztusi jégverést, és még mindig van kedved csinálni, akkor ráérsz betelepíteni a nagyobb darabot. :-). Ha meg elmegy a kedved, 2-3 év múlva te is el tudod adni annyiért, amennyiért vetted. Én biztos nem dolgoznék felvásárlónak, mert az olyan mint a kutya vacsorája. Vagy fizet határidőre, vagy nem. Vagy követi az áremelkedést, vagy nem. Vagy van minősègi kifogása, vagy nem. Nagy a kiszolgáltatottság. Persze sokszor nagyon jó, akár többet is fizet, mint a kiskereskedő, nem kell felládázni, elég a konténer. De inkább többször van szívás. Akkor járnál a legjobban, ha te magad tudnád behordani a nagybanira, vagy esetleg felfogadni egy segédmunkást, amelyik el tud számolni tízig, és azzal árultatni. Még jobb lenne, ha lenne egy saját hűtőházad, de olyan, amelyikben gázosítani is lehet. Hogy miért, azt neked illik tudnod. :-P Nekem ez a forgatókönyv a legszimpatikusabb. Kifejtem részletesebben is, ha érdekel.
2013. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!