Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hobbiból megélhetés? Lenne...

Hobbiból megélhetés? Lenne értelme? SOS

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy most van egy olyan lehetőség, hogy "ingyen" csinálhatsz vállalkozást, segítenek üzleti tervet készíteni (2-3 hó alatt), ha utána kiváltottad a vállalkozói i.-t a megkapott összegből x eszközöket szerezhetsz, vagyis a vállalkozás elindításában szabad kezet adnak. "nagy" lehetőségnek tűnik, viszont pályakezdő vagyok, még nem dolgoztam és csak 22 éves leszek.


Munkalehetőség egyébként nem igazán van, megtakarításom semmi sincs, az üzleti terves tanfolyam lehetne csak hétvégente is, és mellette most továbbra is munkát kereshetek ezáltal csak január fele végeznék a tanfolyammal.


Kicsit soknak tűnik ez nekem ilyen fiatalon és tapasztalatlanul, viszont a lehetőség meg itt lenne, hogy azt csinálhassam amit szeretek és abból is éljek meg. Nem tudom mit tegyek...


Valaki tud valamilyen hasznos tanácsod adni? Negatívum, pozitívum?



2013. okt. 18. 08:19
1 2
 11/15 Linkoln ***** válasza:
75%

Ne élj ennyire rózsaszín felhőben.

Csak reálisan.

A tanfolyamot elvégezheted, de az édes kevés.

Után komoly üzleti tervek kellenek, és csak azok kapnak támogatást, akinek odaítélik!

Tegyük fel marha meggyőző vagy, és jók a terveid. És megítélik neked a támogatást. (Ezzel a lépéssel eladtad a lelked. Nagyon alaposan nézd végig a feltételeket, és kérdezd meg egy hozzáértő véleményét) Saját tőke nélkül ráadásul nem kapsz pénz. Vannak kritériumok.

A támogatás TÁMOGATÁS. Támogat téged. De kell villantanod lóvét, üzleti tervet stb.

A támogatás amit talán megkapsz, szigorúan meg van kötve hogy mire jár. Sőt, ha nincs pénzed, akkor hogy indítanál vállalkozást? Nem csak úgy odaadják. Továbbá a támogatás ötlete nagyban függ a terveidtől és a tőkédtől...

Akik megítélik, egyetlen fontos szempontot kaptak:

Ne dobják ki a pénzt. A politikusok és jogászok ügyesen megcsinálták hogy ne lehessen nekik ráfizetés. Az a pénz nem ajándék.


Összegezve:

Talán megkapod! De akkor viríts nagyon jó terveket. Legyél nagyon meggyőző.

Ha megkapod akkor van tőkéd. Ha nincs, biztosan nem kapod meg. A tőke kritérium.

Ha nagyobb támogatást akarsz látványosabb a terved, és több tőkéd van.

És végül: Az a pénz, nem mentesít téged a kockázat alól sajnos. Mindenképpen eladósítod magad ha bebuksz.

Az államnak nincs sok pénze. Ami meg van, ahhoz foggal körömmel ragaszkodik. A vállalkozókat megfeji, nem támogatja. Nincsenek ellentmondások. Ezeket jegyezd meg.

2013. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
na ilyen választ vártam, köszönöm :)
2013. okt. 18. 09:46
 13/15 anonim ***** válasza:

"Nem az enyém, de például ilyenekről beszélek."


Igen, a pont ilyen jellegu dolgokra gondoltam amikor muveszi tehetsegrol meg kinaiakkal valo versengesrol irtam...

2013. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

És meg is kell íratni azt a pályázatott, ha sikersen akarsz indulni. Az meg bőven 100 ezer felett lesz.

Amúgy, ha bebukod a 6 milliót kamatos-kamattal terhelik rád, és ha valaha is lesz egy ft legális bevételed abból szépen vonni fog az állam.

2013. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
az üzleti terv a tanfolyam alatt mentorok segítségével történik,tehát nem kell valakivel megirattattni, viszont eldöntöttem: nem jelentkezem. Nekem a fix napi óra meg a fix havi fizetés jobban tetszik. Ez meg maradhat hobbinak, mint eddig.
2013. okt. 19. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!